• ۹بازدید

توافق ژنو موضوع نشست شورای حکام آژانس/ تقدیر آمانو از پایبندی ایران به تعهدات خود

ایران در جهان

شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشست امروز خود موضوع روند اجرای تعهدات طرفین در توافق هسته ای ژنو را مورد بررسی قرار می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، "یوکیا آمانو" مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی از ادامه فعالیت آژانس برای بررسی اقدامات ایران در راستای توافق شش ماهه با کشورهای 1+5 خبر داد. وی با بیان این که توافق ژنو در حال اجرا از سوی طرفین است، تاکید کرد پایبندی ایران به تعهداتش در این راستا مثبت بوده اما برای حل و فصل موضوعات مورد اختلاف هنوز باید اقدامات بیشتری انجام گیرد.

این سخنان در نشست امروز 35 عضو شورای حکام آژانس که پشت درهای بسته برگزار شد، ایراد شده است. بر این اساس محور اصلی رایزنی ها در این نشست، برنامه هسته ای ایران و روند انجام تعهدات این کشور در مذاکرات ژنو است.

با وجود توافق موقت ایران و شش قدرت جهان برای حل و فصل گام به گام و دوجانبه اختلافات بر سر برنامه هسته ای ایران، تلاش لابی صهیونیستی برای تحت الشعاع قرار دادن این توافق و زیرسوال بردن اقدامات ایران ادامه دارد. گفتنی است آخرین دور مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 ماه گذشته در وین انجام گرفت و قرار است دور بعدی آن نیز در هفدهم مارس در همین شهر پیگیری شود.

وبگردی