آیت الله هاشمی رفسنجانی:

تلاش برای خاموش کردن شعله های جنگ بین انسان ها ارزشمند است

هاشمی,صلح

تهران - ایرنا - رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تلاش برای پایان دادن نزاع ملت ها و ایجاد و گسترش صلح را ارزشمند خواند و گفت: در جهانی که عده ای با اهداف مادی برای جنگ افروزی و کشتار انسان ها می کوشند، تلاش افراد و سازمان هایی برای تعمیق و نهادینه کردن صلح، بسیار معنادار و ستودنی است.

به گزارش ایرنا از مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی عصر یکشنبه در دیدار دکتر ویلیام وندلی، دبیر کل مجمع جهانی ادیان برای صلح، با تاکید بر این جمله که «هیچ دینی ابتدائاً دعوت به جنگ نمی کند» توصیه ها و تلاش های پیامبران بزرگ بشریت مانند حضرت محمد(ص) و حضرت مسیح را برای بشریت امروز ضروری دانست که از زمان خلقت آدم تا کنون همیشه عده ای برنامه ریزی می کنند که چگونه دیگران را بکشند.

وی با اشاره به آیات متعدد قرآن کریم که بر صلح تاکید می کند، گفت: متاسفانه تاریخ پیروان ادیان سرشار از جنگ هاست و تاسف بیشتر زمانی است که می بینیم در یک دین، پیروان مذاهب، دیگران را با هدف انجام کار ثواب می کشند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: در زمانه ای که اخبار کشت و کشتار انسانها سرتیتر خبرهاست، تلاش برای خاموش کردن شعله های جنگ و دمیدن روحیه صلح خواهی، کاری ارزشمند است.

«ویلیام وندلی» نیز ضمن ارایه گزارش از برنامه های مجمع جهانی ادیان برای صلح، گفت: شورای ادیان کشورها هر پنج سال گرد هم می آیند و 60 نفر را به عنوان شورای جهانی ادیان تعیین می کنند.

دبیر کل مجمع جهانی ادیان برای صلح افزود: از کشورهای اسلامی، به خصوص ایران هم شخصیت هایی عضو شورای ادیان هستند.

وی تلاش برای پایان دادن به جنگ ده ساله فرقه های دینی در سیرالئون را نمونه ای از دستاوردهای کارهای مجمع جهانی ادیان دانست و گفت: علاوه بر این، برای مبارزه با بیماری ها و فقر در بعضی از کشورها هم وارد عمل شدیم و به کمک مساجد و کلیساها به یاری مردم رفتیم.

وی با ستایش از نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی برای ایجاد و گسترش صلح و ثبات و آرامش، گفت: اگر تلاش های شما نبود شاید تاکنون شاهد جنگ ایران و عراق در منطقه بودیم.

سیام**2025**1535
کد N158749