واکنش لاریجانی به گروگان‌‌گیری اتباع ایرانی و بیان انتظار از پاکستان

علی لاریجانی,ایران و پاکستان,پاکستان,قانونگذاری

همشهری آنلاین: رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اقدامات خرابکارانه اشرار در مرزهای ایران و پاکستان، گفت: این گونه اقدامات باعث سوءتفاهم در روابط ایران و پاکستان می‌شود و لازم است نهادهای امنیتی پاکستان به جدیت و سرعت قضیه گروگان‌‌گیری اتباع ایرانی را حل کنند.

ایران > قانونگذاری- همشهری آنلاین:
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اقدامات خرابکارانه اشرار در مرزهای ایران و پاکستان، گفت: این گونه اقدامات باعث سوءتفاهم در روابط ایران و پاکستان می‌شود و لازم است نهادهای امنیتی پاکستان به جدیت و سرعت قضیه گروگان‌‌گیری اتباع ایرانی را حل کنند.

به گزارش تسنیم، علی لاریجانی در دیدار با میرجان محمدخان جمالی رئیس مجلس ایالت بلوچستان پاکستان، با تأکید بر اهمیت عملیاتی شدن پروژه‌های اقتصادی دو کشور، افزود: اجرای پروژه‌های خط لوله گاز و برق‌رسانی به پاکستان به بهبود سرمایه‌گذاری و افزایش سطح مناسبات اقتصادی و صنعتی دو کشور کمک فراوانی می‌کند.

بر طبق این گزارش، میرجان محمدخان جمالی رئیس مجلس ایالت بلوچستان پاکستان با بیان اینکه حضور نیروهای خارجی و ارتباط آنها با گروه‌های اشرار باعث ایجاد ناامنی در منطقه شده است، افزود: باید با تشکیل کمیسیون‌های مشترک اطلاعاتی و امنیتی و رایزنی‌ها و همکاری‌های مستمر به تقویت صلح و ثبات در منطقه کمک کرد.

وی همچنین بر جدیت مقامات پاکستانی برای حل‌وفصل و آزادی هر چه سریعتر اتباع گروگان گرفته شده ایرانی تأکید کرد.