در دیدار معاون وزیر خارجه ونزوئلا

ظریف بر ضرورت تداوم روابط ایران و ونزوئلا تاکید کرد

سیاسی

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به روابط گسترده دو کشور بر اهمیت روابط و هم‌چنین بر ضرورت تداوم آن تاکید کرد.

وزیر امور خارجه ایران بعد از ظهر یک‌شنبه با شوان نویا آلارکون، معاون آسیا، اقیانوسیه و خاورمیانه وزارت خارجه ونزوئلا که در حال دیدار از کشورمان است ملاقات و درباره آخرین تحولات روابط دو جانبه و موضوعات مهم منطقه آمریکای لاتین بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایلنا، دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به روابط گسترده دو کشور بر اهمیت روابط و هم‌چنین بر ضرورت تداوم آن تاکید کرد.

او با توجه به برگزاری دور جدید کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور در ماه‌های آینده استمرار همکاری‌های اقتصادی، تجاری و صنعت کشورمان با ونزوئلا را مورد تاکید قرار داد.

نویا آلارکون، معاون وزیر خارجه ونزوئلا نیز در این دیدار با اشاره به روابط گسترده دو کشور در حوزه‌های مختلف از مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات اخیر در کشورش تشکر و قدردانی کرد و با اشاره به سفر اخیر همتای ایرانی خود به کاراکاس این سفر را موفق ارزیابی کرد و درباره برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور در ماه‌های آتی تبادل نظر کرد.

کد N157442