دیدار سفیر کره‌جنوبی در تهران با نایب رییس کمیسیون حقوقی مجلس

سانگ وونگ یوپ، سفیر کره‌جنوبی در تهران ظهر امروز(یکشنبه) با سیدحمیدرضا طباطبایی نائینی نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، طباطبایی در ابتدای این دیدار با اشاره به نقش همکاری‌های نزدیک پارلمانی در توسعه روابط دوستانه کشورها گفت: کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی از همکاری با پارلمان کره‌جنوبی در زمینه انتقال متقابل تجربیات قانونگذاری و قانون‌نویسی استقبال می‌کند.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: تبادل نظر و گفت‌وگوی نزدیک میان مجالس ایران و جمهوری کره علاوه بر اینکه موجب آشنایی هرچه بیشتر مردم دو کشور با فرهنگ و تمدن یکدیگر خواهد شد نقش موثری در ایجاد درک متقابل و تسهیل روابط دولتی و بخش‌های خصوصی دو کشور دارد.

طباطبایی در همین رابطه افزود: مجلس شورای اسلامی از تبادل هیات‌های پارلمانی میان دو کشور در سطوح مختلف و رایزنی مستمر با نمایندگان پارلمان جمهوری کره استقبال می‌کند.

سانگ وونگ یوپ، سفیر کره‌جنوبی، نیز در این دیدار بر رایزنی بیشتر مقامات دو کشور علی‌الخصوص نمایندگان ملت‌ها تاکید کرد و خواستار ارتباط بیشتر پارلمان‌های ایران و جمهوری کره شد.

سفیر کره در همین راستا از سفر رییس کمیسیون قضایی مجلس جمهوری کره در رأس یک هیات پارلمانی 5 نفره به ایران در روزهای آتی خبر داد.

انتهای پیام

کد N157014