نماینده زاهدان در مجلس:

ارتش پاکستان به زودی خبرهای خوشی از آزادی مرزبانان ایرانی منتشر می کند

مرزبانان

تهران - ایرنا - نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: ارتش پاکستان به معاون امنیتی استان سیستان و بلوچستان اعلام کرده است که به زودی خبرهای خوشی از آزادی مرزبانان ایرانی منتشر می شود.

«حسینعلی شهریاری» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره اعلام منابع خبری پاکستان مبنی بر آزادی پنج مرزبان ایرانی اظهار داشت: براساس اعلام ارتش پاکستان به این مسوول استانداری سیستان و بلوچستان عملیاتی برای آزادی مرزبانان ایرانی انجام شده است.

وی افزود: ارتش پاکستان وعده داده است که به زودی خبرهای خوشی در این باره منتشر می شود.

یک منبع آگاه در وزارت کشور نیز اعلام کرد که در زمینه آزادی مرزبانان ایرانی اطلاعاتی به دست ما نرسیده است و هنوز اطلاعاتی درباره آزادی مرزبانان ایرانی نداریم

این منبع آگاه که خواست نامش بیان نشود، روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: در زمینه آزادی مرزبانان ایرانی اطلاعاتی به دست ما نرسیده است و خبر منابع پاکستانی تا این لحظه تایید نمی شود.

منابع خبری پاکستان گزارش دادند که در عملیات نیروهای سپاه مرزی این کشور در امروز (شنبه) 11 تبعه خارجی از جمله مرزبان ربوده شده ایرانی در مناطق ایالت بلوچستان نزدیک مرز با ایران آزاد شدند.

شبکه خبری «دنیا نیوز» به نقل از خان وصی سخنگوی نیروهای سپاه مرزی پاکستان گزارش داد که در عملیات امروز نیروهای امنیتی در منطقه «تربت» ایالت بلوچستان در جنوب غربی این کشور؛ 11 تبعه ربوده شده خارجی از چنگ تروریست ها نجات داده شدند.

دنیا نیوز پس از آن در خبر فوری (بدون اشاره به تعداد مرزبانان پیدا شده کشورمان) گفت: مرزبان ربوده شده ایران نیز در میان اتباع خارجی آزاد شده در منطقه تربت قرار دارند.

براساس این گزارش، نیروهای سپاه مرزی چند تبعه متعلق به کشورهای یمن و تانزانیا را یافته اند و استعلام به منظور مشخص کردن ملیت سایر افراد نیز در حال انجام است.

پیشتر، مقامات ایران و پاکستان کمیته مشترکی به منظور رسیدگی به امور مرزی و تلاش های مشترک برای یافتن مرزبانان ربوده شده ایرانی در نشست سه روزه کمیسیون مشترک مرزی در شهر ˈکویتهˈ مرکز ایالت بلوچستان پاکستان تشکیل داده بودند.

پنج دیده بان مرزبانی ایران 17 بهمن ماه امسال در منطقه جکیگور استان سیستان و بلوچستان ربوده شدند.

گروهک تروریستی موسوم به جیش العدل با انتشار تصاویری مسوولیت ربودن این مرزبانان را برعهده گرفته بود.

سیام**9103**1336
کد N154604