کشف گورهای دسته‌ جمعی پس از خروج "داعش" از شمال حلب

جنگ,سوريه

منابع سوری از کشف چندین گور دسته جمعی در حومه شمالی حلب پس از عقب‌نشینی داعش از این مناطق خبر دادند.

منابع سوری از کشف چندین گور دسته جمعی در حومه شمالی حلب پس از عقب‌نشینی داعش از این مناطق خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری پانوراما، نیروهای امنیتی سوریه چند گور دسته جمعی را در مناطق شمالی استان حلب که پیشتر تحت اشغال گروه تروریستی "دولت اسلامی عراق و شام" موسوم به "داعش" بود کشف کردند.

منابع خبری در سوریه گزارش دادند که در پی عقب نشینی داعش از چند منطقه در مرزهای سوریه سه گورستان دسته جمعی در حومه شمالی حلب کشف شد که یکی از آنها در منطقه کوهستانی "برصایا" در نزدیکی منطقه "اعزاز" در حومه شمالی حلب که پیشتر مقر اصلی داعش بود، قرار دارد.

منابع افزودند: در گورستان نخست چندین جسد وجود داشت که از دیرباز کشته شده بودند و این جنازه‌ها کاملا از بین رفته بودند و احتمالا زمان کشته شدن این افراد به حمله داعش به منطقه عزاز و درگیری این گروه تروریستی با گردان "طوفان شمالی" برمی‌گردد.

گورستان دوم نیز در منطقه "بنیاره" قرار دارد و در آن شش جسد بدون سر کشف شد. گورستان سوم نیز در منطقه "جازر" در حومه شمالی حلب قرار دارد که در آن هفت جسد دفن شده‌ بود.

در همین حال منابع سوری تاکید کردند که تعداد شهرها و مناطقی که دولت اسلامی عراق و شام در حومه شمالی حلب از آنها عقب نشینی کرده است به 18 شهر و منطقه می‌رسد.

انتهای پیام

کد N153627