سید احمد خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه تهران:/1/

سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باطل السحر تحریم‌ها خواهد بود

سیاست داخلی

نیروی انسانی و زبده و متخصص فراوانی در کشور داریم و تعبیر میلیون‌ها، تعبیر گزافی نیست و در طول این سی و پنج سال نیز زیرساخت‌ها فراهم شده و از جهت سرمایه‌های نفت و گاز نیز در دنیا اول هستیم و در نتیجه می‌توانیم با این زمینه‌ها به اقتصاد مقاومتی برسیم.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باطل السحر تمام تحریم‌ها خواهد بود، اذعان داشت: روسای سه قوه لبیک ستودنی به این سیاست‌ها گفته‌اند که امیدواریم این لبیک را در عرصه عمل هم ببینیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران ضمن دعوت مسلمانان به تقوای الهی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم با بیان اینکه تقوا لازمه خردورزی است، اظهار داشت:‌اگر کسی می‌خواهد رفتار خردمندانه داشته باشد این رفتار در سایه بندگی خدا و نگه داشتن حریم حضرتش پدید می‌آید.

امام جمعه موقت تهران همچنین با اشاره به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: ما در آغاز انقلاب یک شعار داشتیم با عنوان استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی که شعار کلیدی ما بود، به‌حمدلله این استقلال در عرصه فرهنگی شکل گرفت که این انقلاب سامان یافت. در عرصه سیاسی نیز به استقلال سیاسی رسیدیم و کشوری مستقل و متکی به آراء مردم عزیزمان داریم.

وی در ادامه در خصوص شعار استقلال اقتصادی نیز افزود: به‌حمدلله از اول انقلاب تاکنون در این خصوص گام‌های بلندی برداشته شده اما واقعیت این است که هنوز باید گام‌های بلندتری برداریم تا به این استقلال اقتصادی برسیم و ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گامی موثر در راه رسیدن به استقلال کامل اقتصادی بود.

خاتمی با بیان اینکه بهترین فصل برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی همین الان است، خاطرنشان کرد: نیروی انسانی و زبده و متخصص فراوانی در کشور داریم و تعبیر میلیون‌ها، تعبیر گزافی نیست و در طول این سی و پنج سال نیز زیرساخت‌ها فراهم شده و از جهت سرمایه‌های نفت و گاز نیز در دنیا اول هستیم و در نتیجه می‌توانیم با این زمینه‌ها به اقتصاد مقاومتی برسیم.

عضو مجلس خبرنگان متکی بودن به دانش و فن آوری، عدالت بنیان بودن، درون‌زا بودن و برون‌گرا بودن را چهار ویژگی اصلی اقتصاد مقاومتی اعلام کرد و تصریح کرد: در اقتصاد مقاومتی، ما هیچ نظر و امیدی به دشمنان این ملت نداریم که آنها بیایند تحریم‌ها را بردارند یا برندارند.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باطل السحر تمام تحریم‌ها خواهد بود، اذعان داشت: روسای سه قوه لبیک ستودنی به این سیاست‌ها گفته‌اند که امیدواریم این لبیک را در عرصه عمل هم ببینیم.

کد N152644