موافقت مالکی با تمدید یک هفته‌ای آتش‌بس در فلوجه عراق

سیاسی

با پایان یافتن آتش بس میان نیروهای دولتی و شبه نظامیان شهر فلوجه در غرب عراق، نخست وزیر این کشور آتش بس فلوجه را 7 روز دیگر تمدید کرد.

با پایان یافتن آتش بس میان نیروهای دولتی و شبه نظامیان شهر فلوجه در غرب عراق، نخست وزیر این کشور آتش بس فلوجه را 7 روز دیگر تمدید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، صباح کرحوت، رئیس شورای استانداری الانبار اعلام کرد: نوری مالکی، نخست وزیر عراق با عفو عمومی شبه نظامیان استان الانبار موافقت کرده و این بند نیز به سند توافق میان دولت و عشایر عراق که به زودی به پارلمان ارائه خواهد شد، افزوده شد.

وی گفت: با این کار روند تنش‌ها در استان الانبار و شهر فلوجه وارد مرحله جدیدی شده و با توافق دولت و عشایر شهر فلوجه 7 روز دیگر آتش بس در این شهر تمدید شده است.

تمدید آتش بس در شهر فلوجه بنا به درخواست مسئولان محلی و عشایر استان الانبار و پس از توافق با دولت انجام پذیرفت.

قرار است طی این یک هفته عشایر عراقی با کمک نیروهای پلیس، شبه نظامیان وابسته به القاعده را که در شهر فلوجه فعالیت می‌کنند از این شهر بیرون برانند و به خشونت‌ها پایان دهند.

صباح کرحوت در عین حال تاکید کرد که نیروهای ارتش به شهر فلوجه باز نخواهند گشت بلکه پلیس و نیروهای محلی وابسته به عشایر کنترل امنیت شهر را برعهده خواهند گرفت.

از سوی دیگر در حمله شبه نظامیان مسلح به یک پاسگاه پلیس در استان نینوا پنج تن از جمله سه نیروی پلیس کشته شدند.

مهاجمان پس از حمله به این مرکز، سلاح‌ و مهمات موجود در آن را غارت کردند و سپس مقر را به آتش کشیدند.

انتهای پیام

کد N152509