رییس جمهوری: قدرت بالای بازدارندگی ایران به دشمن اجازه چشم طمع دوختن نمی دهد

توان نظامی,روحانی

تهران - ایرنا - رییس جمهوری در جمع فرماندهان و مسوولین نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه قدرت بازدارندگی، اساس راهبرد دفاعی کشور است، گفت: همین قدرت نظامی و توان بازدارندگی بالای ما اجازه نمی دهد دشمن به کشور ما چشم طمع داشته باشد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در سومین روز از سفر خود به استان هرمزگان، در این دیدار ضمن تجلیل از مجاهدت ها و تلاش های دریادلان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: برای حراست از حدود دو هزار کیلومتر مرز آبی در جنوب کشور، کار بزرگی باید انجام شود که امروز این وظیفه بردوش نیروهای دریایی ارتش و سپاه است.

روحانی نخستین قدم برای حراست از مرزها را اشراف اطلاعاتی به اوضاع منطقه تحت پوشش دانست و گفت: اگر اشراف اطلاعاتی نداشته باشیم در برابر دشمن غافلگیر می شویم و کسی که بتواند سریع تر وارد عمل شود موفق تر خواهد بود.

رییس جمهوری با اشاره به اصل اعمال حاکمیت برای هر کشوری در زمین، هوا و دریا، گفت: ما باید در این منطقه حاکمیت خود را اعمال کنیم و این وظیفه معمولا در دریاها بر عهده نیروی دریایی است.

روحانی با اشاره به ضرورت آمادگی نیروها برای انجام مأموریت های محوله، گفت: اولین اثر این آمادگی ها باید بازدارندگی برای دشمن و به گونه ای باشد که آنها به توان بالای نظامی و دفاعی ما پی ببرند.

رییس جمهوری برگزاری رزمایش های گوناگون را در راستای حفظ آمادگی، اعلام موجودیت و توانمندی ها در برابر دشمنان دانست و تصریح کرد: ما باید در همه زمینه ها قدرت بازدارندگی برای رسیدن به صلح داشته باشیم و توان ما به گونه ای باشد که بتوانیم، تعادل قوا را در منطقه بوجود آوریم.

روحانی توانمندی های نظامی گوناگون در نیروی دریایی سپاه و تلاش های دریادلان نیروی دریایی برای حفظ و حراست از مرزهای کشور را چشمگیر دانست و گفت: توانمندی نیروهای جمهوری اسلامی ایران پس از دفاع مقدس به گونه ای بوده که هیچگاه دشمنان در فکر طراحی برای دست اندازی و تجاوز به کشور ما نبودند و این به معنای قدرت بازدارندگی ماست که نگذاشتیم دشمن به کشور ما چشم طمع داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه امروز دولت فضایی را برای توسعه و در راستای رفاه مردم بوجود آورده است، گفت: توسعه و رفاه مطمئناً در کنار فضای امن امکان تحقق خواهد داشت و این وظیفه بر دوش نیروهای مسلح مردمی کشور است.

رییس جمهوری با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ملت متصل هستند و رابطه معنوی میان آنان برقرار است، گفت: این رابطه معنوی باعث ارتقاء توانمندی های نیروهای مسلح ما شده است.

روحانی با اشاره به اینکه امروز مقام معظم رهبری به عنوان شخصیتی معنوی فرماندهی کل قوا را برعهده دارند، گفت: نیروهای مسلح ما هنگامی که مطمئن هستند، فرمان از سوی فرمانده معنوی و مقام ولایت صادر می شود، آماده هرگونه فداکاری و ایستادگی در برابر دشمن خواهند بود.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: تجهیزات به تنهایی نمی تواند ما را به موفقیت برساند و این نیروی ولایی مجاهد و فداکار است که در هر زمینه ای باعث موفقیت خواهد شد.

در این جلسه سردار سرتیپ پاسدار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گزارشی از دستاوردها، توانمندی ها، عملکرد و مأموریت های این نیرو و گزارشی از هشتمین رزمایش دریایی پیامبر اعظم(ص) را به رییس جمهوری ارائه کرد.

سیام 1535
کد N151621