دومین نوار صوتی منتسب به نخست وزیر ترکیه منتشر شد

اردوغان

آنکارا - ایرنا - افراد ناشناس دومین نوار صوتی منتسب به فساد مالی ˈ رجب طیب اردوغان ˈ نخست وزیر ترکیه را در شبکه های اجتماعی منتشر کردند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از منابع خبری ترکیه ، در این نوار صوتی منتسب به نخست وزیر ترکیه ، اردوغان پیشنهاد رشوه در یک معامله تجاری را نمی پذیرد و خواستار پول بیشتری است.

در این نوار صوتی منتسب به نخست وزیر ترکیه ، وی عنوان کرده است مبلغ توافق شده باید پرداخت شود.

نهاد نخست وزیری ترکیه و مقامات دولتی تاکنون در خصوص این نوار صوتی واکنشی نشان نداده اند.

در آخرین ساعات دوشنبه شب گذشته نیز یک نوار صوتی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که ادعا می شود گفت و گوی تلفنی ˈرجب طیب اردوغانˈ نخست وزیر ترکیه با فرزندش بلال اردوغان به عنوان یکی از متهمان عملیات ارتشا و فساد در 17 دسامبر سال گذشته میلادی ( 26 آذر ماه سال جاری ) است.

در این گفت و گوی تلفنی اردوغان به فرزند خود می گوید پول هایی را که در منزل دارد، فورا از خانه خارج کند.

نهاد نخست وزیری ترکیه بلافاصله بعداز انتشار این نوار صوتی، با صدور اطلاعیه ای، این نوار را ساختگی و نادرست خواند و تصریح کرد به شدت با این اقدام کثیف برخورد قانونی خواهد شد.

این اطلاعیه می افزاید که در این اقدام زشت، نهاد نخست وزیری ترکیه هدف قرار گرفته است و افرادی که چنین دسیسه ای را چیده اند، در مقابل قانون حساب پس خواهند داد.

بر اساس این گزارش ، معترضان دولت آنکارا در پی انتشار این نوارهای صورتی منتسب به نخست وزیر ترکیه ، در برخی از شهرهای ترکیه دست به تظاهرات زده و خواستار استعفای اردوغان شده اند.

خاورم ** 230 *1446
کد N151217