ششمین اجلاسیه‌ی منطقه‌ای جامعه مدرسین در شیراز،

محمدی‌گلپایگانی: امروز زمان عزت روحانیت و مومنین است

سیاسی

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به ظلم‌ها و ستم‌هایی که در دوران ستمشاهی، بر روحانیت روا داشته شد، گفت: امروز زمان عزت روحانیت و مومنین است، ‌آن ذلت‌ها را دیدیم، با تمام وجود لمس کردیم و امروز روز عزت اسلام است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه‌ی فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد محمدی‌گلپایگانی پنجشنبه هشتم اسفند در ششمین اجلاسیه‌ی منطقه‌ای جامعه‌ی مدرسین و علمای بلاد در شیراز، به فساد دوران حکومت پهلوی اشاره و با بیان اینکه در آن دوران،‌ همه جامعه غرق در فساد بود،‌ تصریح کرد: نمی‌گویم امروز همه چیز خوب است و کشور مدینه طیبه و فاضله شده است، اما بزرگان راه را جلو می‌برند، زمان علی (ع) که حکومت حق و امام معصوم بود و ایران یکی از استان‌های کشور تحت حکومت آن امام بود، در مرکز حکومتش یکی از مداحان ماه رمضان شرابخواری کرد و امام او را حد زد.

وی تصریح کرد: فساد به این سادگی ریشه‌کن نمی‌شود، ‌اما امروز جهت و فلش درست است، این قدرتی که امروز کشور ما دارد که می‌بینید، به‌واسطه حکومت اسلامی است، رهبری بیدار، شخصیتی والا که جلوی حوادث حرکت کرده و یک سر و گردن از همه روسای کشورها بالاتر است و همه نقشه‌های شیطانی که هزاران مغز متفکر نقشه می‌ریزند را با یک سخن، بیانیه و سخنرانی نقش برآب می‌کند، در راس این کشور قرار دارند و این قیمتی و ارزشمند است.

محمدی‌گلپایگانی اقتصاد مقاومتی را از تفکرات ناب مقام معظم رهبری دانست و با یادآوری اینکه در جلسه سران سه‌قوه توصیه‌های لازم از سوی رهبر معظم انقلاب انجام شده است، گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند اگر می‌خواهیم از این گردنه عبور کنیم،‌راهش این است که چشم ما به دست دیگران نباشد، به توان داخل و ملت ایران اتکا کنیم.

وی با اشاره به موضع‌گیری‌ها و سخنان برخی از مقام‌های آمریکایی در خصوص لزوم راستی‌آزمایی، آنان را کذابانی دانست که به عهد و قرارشان هم پای‌بند نیستند و گفت: اوکراین را ببینید، این کشور را به آشوب کشیده‌اند، سوریه، افغانستان و ...

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با تصریح اینکه قرارداد مد نظر آمریکا با افغانستان،‌ همانند کاپیتالاسیون است و زمینه را برای ذلت آن کشور و ملت افغان فراهم می‌کند، گفت: اینها می‌خواهند مدافع حقوق بشر باشند، این رسوایان،‌ تاریخ پیدایش آمریکا را بخوانید، از اساس با خونریزی ایجاد شده است.

وی گفت: در این کشور (ایران) هرچه بخواهیم داریم، امروز در دنیا از نظر آمار بالاترین ذخایر نفتی و گازی جهان را داریم، ‌آینده بشریت بستگی به انرژی دارد، هرکشوری که نفت و گاز دارد ثروت‌مند است، تنها همین هم نیست، انشاالله با رهنمود‌های موثر مقام معظم رهبری، روسای قوا حرکت کنند تا از این مرحله عبور کنیم.

محمدی گلپایگانی در بخشی از سخنان خود با اشاره به مزیت‌های معنوی شیراز به‌عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) گفت: امام(ره) این مردم، این کشور را آزاد کرد، عزت از دست رفته را بازگرداند، آیت‌الله جوادی آملی اخیرا تفسیری دارند مبنی بر اینکه هر کار خیری از طرف هر مسئولی انجام شود، نصف ثوابش متعلق به امام است.

انتهای پیام

کد N151161