رایزنی‌های ظریف و زیباری در تهران

عراق,ایران و عراق,محمدجواد ظریف,سیاست‌خارجی

همشهری آنلاین: وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار همتای عراقی خود بر ضرورت ارتقاء همکاری‌ها و مناسبات فی‌مابین در حوزه‌های مختلف تأکید کرد.

ایران > سیاست‌خارجی- همشهری آنلاین:
وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار همتای عراقی خود بر ضرورت ارتقاء همکاری‌ها و مناسبات فی‌مابین در حوزه‌های مختلف تأکید کرد.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان چهارشنبه در دیدار با هوشیار زیباری وزیـر امور خارجه عراق، بر اهمیت روابط دو کشور همسایه و ضرورت ارتقاء همکاری‌ها و مناسبات فی‌مابین در حوزه‌های مختلف تأکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با ابراز امیدواری برای موفقیت دولت عراق در برقراری امنیت پایدار در این کشور به ویژه فراهم شدن مقدمات برگزاری انتخابات موفق با حضور همه گروه‌ها و طوایف عراقی و با مشارکت همه دیدگاه‌ها در عراق - همان‌گونه که در حال حاضر در این کشور شکل گرفته است - تلاش‌های دولت عراق در زمینه مبارزه قاطع با تروریسم و افراط گرایی را ستود.

همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف از جمله همکاری‌های اقتصادی و تجاری و به ویژه تلاش مشترک دو کشور در خصوص موضوعات زیست محیطی و مشکلات مربوط به ریزگردها به عنوان موضوعی حیاتی برای دو طرف و همکاری‌های کنسولی فی‌مابین از دیگر مباحث مطرح شده از سوی وزیر امور خارجه کشورمان بود.

هوشیار زیباری وزیر امور خارجه عراق نیز در این دیدار روابط گسترده دو کشور در حوزه‌های مختلف را با اهمیت خواند و بر ضرورت ارتقاء همکاری‌ها به ویژه درحوزه موضوعات مربوط به محیط زیست و همچنین همکاری‌های کنسولی تاکید کرد.