با اشاره به جلسه روسای کمیسیون‌ها با باهنر؛

فولادگر: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به طور ویژه در کمیسیون‌ها بررسی می‌شوند

اقتصاد مقاومتی

رئیس کمیسیون ویژه نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 اظهار کرد: کمیسیون‌های تخصصی مجلس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را به طور ویژه مورد بررسی قرار می‌دهند.

رئیس کمیسیون ویژه نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 اظهار کرد: کمیسیون‌های تخصصی مجلس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را به طور ویژه مورد بررسی قرار می‌دهند.

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به جلسه عصر امروز(سه‌شنبه) روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس با باهنر نایب رئیس مجلس گفت: این جلسه برای بررسی نحوه تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تشکیل شد.

وی با اشاره به انتظار مقام معظم رهبری از قوای سه گانه برای پیگیری این سیاست‌ها اظهار کرد: در جلسه امروز بنا شد هر کمیسیون موارد مربوط به کمیسیون متبوعش را جهت پیشبرد اقتصاد مقاومتی مشخص کند. همچنین کمیسیون ویژه نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل 44 با مرکز پژوهش‌های مجلس صحبتی داشت که هر 24 بند سیاست‌های ابلاغی بررسی شوند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خاطر نشان کرد: این سیاست‌ها باید از این حیث مورد بررسی قرار گیرند که قوانین مربوط به این سیاست‌ها چیست، اجرا یا عدم اجرای این بندها و چگونگی اجرای آنها بررسی شود و اینکه آیا خلا قانونی در این زمینه‌ها وجود دارد یا خیر که اگر نیاز است، مجلس قانونگذاری کند و حتی اگر قوانین موجود دست و پا گیر هستند، لغو شوند.

فولادگر با تاکید بر بحث نظارتی به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: در مجموع بنا شد این موارد در دو هفته آینده مورد بررسی کمیسیون‌های تخصصی قرار گیرد و در جلسه دیگر جمع‌بندی نظرات کمیسیون‌ها انجام شود.

رئیس کمیسیون ویژه نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 در پایان خاطر نشان کرد: اولویت ما در درجه اول این است که در صورت نیاز به تصویب قانونی در این زمینه، دولت برای اجرای سیاست‌های ابلاغی لایحه بیاورد اما اگر دولت این کار را انجام نداد مجلس طرح ارائه کند.

انتهای پیام

کد N147522