برگزاری همزمان رزمایش بسیج در شش استان کشور

سازمان بسيج مستضعفين,رزمايش

معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفین از برگزاری شش رزمایش استانی بسیج در قالب سلسله رزمایش‌های «الی بیت‌المقدس»، بطور همزمان در پایان هفته جاری خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار نصرت‌الله سیف با اعلام این خبر که "دور دوم سلسله رزمایش‌های الی بیت‌المقدس تاکنون در 22 سپاه استانی برگزار شده است، گفت: پنجشنبه و جمعه این هفته (8 و 9 اسفند) نیز شش سپاه استانی دیگر رزمایش‌های الی بیت‌المقدس گردان‌های واکنش سریع بیت‌المقدس و کوثر خود را برگزار می‌کنند.

وی درباره شش استان برگزارکننده این رزمایش نیز اظهار کرد: سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران، سپاه علی ابن ابیطالب(ع) استان قم، سپاه قائم آل‌محمد(عج) استان سمنان، سپاه جواد الائمه(ع) استان خراسان شمالی، سپاه امام رضا(ع) استان خراسان رضوی و سپاه انصار الرضا(ع) استان خراسان جنوبی با فراخوانی و اعلام آماده‌باش به گردان‌های بیت‌المقدس و کوثر خود که پایگاه پایه و حوزه پایه هستند در حال انجام فازهای آماده‌سازی اجرای این رزمایش‌ها هستند.

سیف در ادامه با بیان اینکه "هدف از انجام سلسله رزمایش‌های الی بیت‌المقدس بصورت هرساله در سطح بسیج در سراسر کشور، تقویت توان سخت، نیمه‌سخت و نرم بسیجیان است"، افزود: با این اقدامات گردان‌های واکنش سریع بسیج با نام بیت‌المقدس و کوثر برای مقابله با تهدیدات سخت، نیمه‌سخت و نرم آماده شده و همین امر موجب امیدواری دوستان انقلاب اسلامی و یأس و ناامیدی دشمنان خواهد بود.

وی با بیان اینکه "این رزمایش تحت هدایت قرارگاه تاکتیکی بسیج برگزار می‌شود"، گفت: این رزمایش به صورت همزمان در تمام شهرستان‌های این استان‌ها با اجرای رزمایش پدافند غیرعامل و عملیات دفاع از کوی و برزن و بر اساس آموزش‌های ارائه شده به منظور مقابله با تهدیدات نرم، نیمه‌سخت و سخت و ارتقای توان نیمه‌نرم و نیمه‌سخت بسیج برگزار می‌شود.

معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: گردان‌های شرکت‌کننده در این رزمایش، آموزش‌های لازم در تاکتیک‌های رزم روزانه و شبانه را طی کرده‌اند.

معاون مقاومت مردمی و عملیات بسیج افزود: این رزمایش‌ها که امسال با ظرفیت دو برابری نسبت به سال گذشته برگزار شده و در حال برگزاری است در واقع برابر طرح‌ریزی‌های سال 92 و اجرای فراخوان‌ها و آموزش‌های تاکتیکی رزم شبانه و روزانه و در نهایت آزمون همه آموزش‌ها به اجرا درمی‌آید.

دبیر قرارگاه امام هادی(ع) درباره نظارت بر این رزمایش‌ها نیز گفت: این رزمایش‌ها به داوری هیأت‌هایی از ستادکل نیروهای مسلح، ستاد فرماندهی کل سپاه و سازمان بسیج مستضعفین گذاشته می‌شود و علاوه بر این در هر رزمایش از استان‌های مجاور استان برگزار کننده دعوت می‌شود تا جهت کسب تجربه بیشتر در قرارگاه فرعی و تاکتیکی رزمایش حاضر شوند.

انتهای پیام

کد N147055