بشار اسد از بزرگترین چالش سوریه خبر داد

ایرنا نوشت:

ˈ بشار اسد ˈ رییس جمهوری سوریه در دیدار با شماری از رهبران سیاسی و نمایندگان مردم با اشاره به آخرین تحولات سوریه گفت : ما با چالش ها و مشکلات زیادی به دلیل بحران موجود روبرو هستیم و نخستین چالش ما افراطی گرایی و تندروی است که در حال ورود به جامعه است.
به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری ˈالمنار ˈ رییس جمهوری سوریه روز گذشته در این دیدار در باره خطرات تندروی در هر جامعه ای گفت : وقتی تندروی وارد جامعه ای بشود ، اوضاع بسیار خطرناک می شود .

بشار اسد در ادامه با اشاره به اهمیت شهر دمشق و اطراف آن برای سوریه گفت : دمشق محور سوریه است ، دمشق با دیگر پایتخت های جهان تفاوت دارد ، این شهر میراث دار تمدن و فرهنگ اسلامی و مسیحی است و در آن سالیان طولانی گروه های مختلف دینی و مذهبی بدون هیچ مشکلی در کنار هم زندگی کرده اند و به طور کلی اعتدال در آن از زمان های دور وجود داشته است .

وی افزود : مقاومت دمشق طی این سه سال نقش زیادی در مقاومت کل سوریه در برابر مشکلات موجود داشته است و به همین دلیل مسئولان و مردم وظیفه مهمی در قبال دمشق دارند .

بشار اسد در ادامه بر ضرورت گفت و گو و ارتباط مستمر با احزاب مختلف در سوریه تاکید کرد و گفت : احزاب مختلف باید با هم گفت و گو کنند و مردم نیز کلام و سخن صرف از مسئولان نمی خواهند آن ها خواستار اقدام های عملی برای بهبود اوضاع اند و احزاب باید با عملکرد خود و نه با سخنرانی ایدئولوژی خود را بیان کنند.

52261

کد N146667