روحانی در جمع مردم هرمزگان:

خودمان را برای یک تحول بزرگ باید آماده کنیم

دولت

رئیس جمهور در جمع مردم هرمزگان با بیان اینکه باید خودمان را برای یک تحول بزرگ آماده کنیم، گفت: خودمان را باید برای یک تحول بزرگ در اقتصاد کشور، در مسائل سیاسی، فرهنگی و سیاست خارجی آماده کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در دومین سفر استانی خود به استان هرمزگان در جمع مردم این استان گفت: درود و سلامم را تقدیم می کنم به همه مردم عزیز و دلاور در سراسر استان هرمزگان، استان هرمزگان یکی از استانهای بسیار مهم و استراتژیک برای ایران عزیز  ماست.

وی با بیان اینکه استان هرمزگان استانی با سابقه تاریخی و مبارزاتی علیه استعمارگران و مداخله گران است، افزود: این استان وسیله اتصال جهان به ایران عزیز ما و حتی به کشورهای شمال ایران در منطقه آسیای مرکزی و قفقاز است.

رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در شرایطی است که همه باید خود را برای یک تحول بزرگ آماده کنند، ادامه داد: خودمان را باید برای یک تحول بزرگ در اقتصاد کشور، در مسائل سیاسی، فرهنگی و سیاست خارجی آماده کنیم.

وی ادامه داد: سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده و دولت کاملا خود را آماده کرده تا به این سیاستها جامه عمل بپوشاند. در این سیاستها اقتصاد ما بر مبنای علم و فناوری و دانش بنیان خواهد بود.

روحانی با اشاره به اینکه سیاست های اقتصاد مقاومتی مسیر صادرات برای کالاهای ایرانی را تسهیل می کند، افزود: طبق این سیاست فرآورده های نفتی، پالایش، پتروشیمی و صنعت توسعه می یابد و مناطق آزاد، مناطق ویژه اقتصادی ما برای فعالیت بیشتر اقتصادی و صادرات خود را آماده خواهد کرد و ما باید بتوانیم اشتغال را برای مردم و جوانان عزیز فراهم کنیم.

ادامه دارد...