برگزاری المپیاد جامعه اطلاعاتی کشور با حضور وزیر اطلاعات

نیروهای مسلح

المپیاد علمی دانشجویی جامعه اطلاعاتی کشور در سطوح مختلف با حضور وزیر اطلاعات برگزار شد

به گزارش خبرگزاری مهر، این المپیاد به همت دبیرخانه شورای هماهنگی اطلاعات و به طور همزمان در سطوح کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری در 10مرکز آموزشی و دانشگاهی جامعه اطلاعاتی برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکترسیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در حاشیه بازدید از یکی از این مراکز گفت: در ایران همانند سایر کشورها، فعالیت‌های اطلاعاتی و حفاظتی انجام می‌شود و در روند این فعالیت‌ها اطلاعات، تجارب و معلومات جدیدی کسب می شود که با تبادل آنها امکان دستیابی به نوآوری و نوپردازی فراهم خواهد شد.

وزیر اطلاعات افزود: اگر نوآوری، هم‌افزایی و تضارب آراء علمی وجود داشته باشد، جرقه‌های نوآورانه  در جامعه اطلاعاتی کشور زده خواهد شد و کار اطلاعاتی دانش‌بنیان و سنجیده می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین علوی با اشاره به قرار گرفتن نیروهای اطلاعاتی درعرصه سازنده و رقابت‌های علمی گفت: برگزاری المپیادهای علمی به جوانان جامعه اطلاعاتی فرصت شکوفایی در این عرصه را خواهد داد.

دکترسیدمحمود علوی با اشاره به اینکه در جامعه اطلاعاتی جای المپیاد علمی خالی بود افزود: خوشبختانه اکنون با برگزاری این المپیاد خلأ گذشته پرشد و در نظر داریم این گونه المپیادهای علمی به صورت سالیانه برگزار شود.

رئیس شورای هماهنگی اطلاعات ابرازامیدواری کرد که ثمرات و برکات المپیادهای علمی دستگاه‌های اطلاعاتی شامل حال کشور و مردم شود.