تحولات امنیتی عراق/

کشف 30 بمب در موصل / شش تروریست داعش به هلاکت رسیدند

آفریقا و خاورمیانه

منابع امنیتی عراق از هلاکت شش تروریست گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام(داعش) و انهدام یک سکوی پرتاب موشک در الانبار خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الفرات، فرماندهی عملیات مشترک عراق در بیانیه ای از هلاکت شش تروریست داعش از جمله یک تک تیرانداز و انهدام یک سکوی پرتاب موشک در استان الانبار خبر داد.

بر اساس این بیانیه، نیروهای ارتش عراق توانستند شش تروریست داعش از جمله یک تک تیرانداز را به هلاکت برسانند و یک سکوی پرتاب موشک را هم منهدم کنند.

از سوی دیگر بر اثر انفجار بمب در منطقه الحریه الاولی در شمال غرب بغداد، دو غیر نظامی زخمی شدند.

منابع امنیتی عراق همچنین گزارش دادند یک مخفیگاه گروه تروریستی داعش در شمال صلاح الدین منهدم شد. بر اساس این گزارش، نیروهای مشترک ارتش و شورای بیداری، یکی از مخفیگاههای گروه تروریستی داعش را در یک عملیات پیشگیرانه در روستای الحنکه در ناحیه الساحل الایسر در شمال صلاح الدین کشف و منهدم کردند.

در این مخفیگاه، چندین بمب چسبان، چند دستگاه تلفن همراه، گلوله خمپاره و موادی که در ساخت بمب به کار می رود، لباسهای افغانی و وسایل آشپزی متعلق به تروریستها پیش از انهدام، ضبط شد.

از سوی دیگر نیروهای یگان خنثی سازی مواد منفجره توانستند یک بمب را که به شکل بشکه در نزدیکی منزل یک افسر پلیس در مرکز تکریت کارگذاشته شده بود، خنثی کنند.

انفجار بمب در منطقه الحریه در شمال بغداد، کشته شدن دو نفر و زخمی شدن 10 نفر دیگر بر اثر انفجار بمب در شهرک صدر، زخمی شدن یک سرباز بر اثر انفجار بمب در خیابان فلسطین بغداد، بازداشت یکی از عاملان انفجارهای بابل و اقدام یک تروریست داعش در ناحیه سلیمان بیک در تسلیم خود به نیروهای امنیتی از دیگر تحولات مربوط به عراق است.

منابع امنیتی عراق همچنین از دستگیری 12 تروریست و کشف 30 بمب دست ساز در موصل خبر دادند.