رییس جمهوری در جلسه هیات دولت:

ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی، سرمایه تحقق حماسه اقتصادی و تکمیل حماسه سیاسی است

هیات دولت,اقتصاد مقاومتی

تهران - ایرنا - جلسه هیات دولت عصر یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری برگزار شد و مهمترین مسائل و مباحث روز کشور از سوی اعضای دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ هیات وزیران در این جلسه با توجه به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی و ابلاغیه رییس جمهور به معاون اول، چگونگی تحقق این سیاست ها را مورد بحث و بررسی قرار داد.

دکتر روحانی با استقبال از سیاست های ابلاغی و تشکر از مقام معظم رهبری در ابلاغ این سیاست ها، آن را سرمایه تحقق حماسه اقتصادی و تکمیل حماسه سیاسی دانست.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه هر چند بخشی از این سیاست ها نیازمند تدابیر درازمدت است و در تدوین برنامه ششم هم مورد اهتمام قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: دولت عزم و توانایی آ ن را دارد که همه این سیاست ها را عملیاتی کند و همه دستگاههای اجرایی را موظف به برنامه ریزی دقیق برای اجرای بندهای مربوط به خود کرد.

دکتر روحانی اقتصاد متکی بر دانش و فناوری، عدالت بنیان، درون زا و برون گر، پویا و پیشرو و کاهش وابستگی بودجه کشور به نفت را از جمله جهت گیری های مهم این سیاست ها ذکر کردند و بر کوچک سازی بخش اجرایی دولت و مدیریت بهنه هزینه ها تاکید کرد.

در ابتدای جلسه امروز هیات دولت، وزیر امور خارجه گزارشی از نشست ژنو و آغاز مذاکرات برای توافق نهایی هسته ای با شش کشور به هیات وزیران ارائه داد.

همچنین رییس سازمان بازرسی کل کشور به ارائه گزارشی درباره رویکردها و سیاست های این سازمان پرداخت و در ادامه، رییس جمهور با تاکید بر ضرورت وجود یک دستگاه بازرسی فعال، متعهد و چابک، بر لزوم اصلاحات در نظام اداری برای پیشگیری از شکل گیری تخلفات تصریح کرد.

دکتر روحانی همچنین از خدمات سازمان بازرسی کل کشور و کارکنان آن تشکر و قدردانی کرد.

شبد** 3404
کد N142621