یک فعال دانشجویی: برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی کارگروه‌های تخصصی تشکیل شود

دانشجويي,تشكل دانشجويي,دانشگاه آزاد اسلامي,اقتصاد مقاومتی

دبیرکل سازمان انجمن‌های اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی (سادا)، ابراز عقیده کرد: راه اقتصاد و سیاست باید از هم جدا باشد ولی متأسفانه اقتصاد کشور ما واسطه مسائل و اتفاقات سیاسی است.

دبیرکل سازمان انجمن‌های اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی (سادا)، ابراز عقیده کرد: راه اقتصاد و سیاست باید از هم جدا باشد ولی متأسفانه اقتصاد کشور ما واسطه مسائل و اتفاقات سیاسی است.

حامد دل‌فاردی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به تاکیدات رهبری در حوزه اقتصاد و ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، افزود: در زمانی که تأثیرپذیری اقتصاد ما از سیاست و وابستگی‌اش به اقتصاد خارجی زیاد است، رسیدن به اقتصاد مقاومتی بسیار اهمیت دارد؛ بویژه با توجه به منابع غنی کشور در بخش‌های مختلفی مثل کشاورزی، برای اتکا به اقتصاد داخلی و توانمندی داخلی می‌توانیم موفق شویم.

وی در ادامه گفت: برای تحقق ایده‌های مقام معظم رهبری لازم است که مردم، دولت و مجلس با یکدیگر همکاری داشته باشند. رابطه همکاری مسئولان نیز باید در قالب کارگروه‌های تخصصی متشکل از سیاست‌مداران، وزیران، نمایندگان مجلس، اقتصاددانان و افراد صاحب نظر باشد. مردم نیز باید بدانند که رسیدن به بندهای ابلاغیه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی زمان‌بر است و یک‌شبه انجام نمی‌شود.

این فعال دانشجویی با اشاره به ضرورت مبارزه با ویژه‌خواران و مفاسد اقتصادی، افزود: حرکتی که از قبل آغاز شده و امروز نیز ادامه پیدا کرده، مبارزه با مفاسد اقتصادی و ویژه‌خواری‌هاست. در گذشته این فسادها پشت پرده انجام می‌شد اما امروز آنقدر زیاد شده که علنی آمار و ارقام فسادها اعلام می‌شود.

وی اضافه کرد: تنها با نامه‌نگاری و ابلاغ دستور نمی‌شود جلوی فسادهای جاری را گرفت. باید مسئولان به فکر درست کردن ساختارهای کشور باشند؛ چراکه اگر یک ویژه‌خواری هم صورت می‌گیرد، نمی‌توان گفت از گذرگاه‌های قانونی عبور نکرده است.

دل‌فاردی در ادامه به تأثیرات دیپلماسی بر حوزه اقتصاد اشاره کرد و با بیان اینکه "تیم مذاکره‌کننده کشور باید حقانیت ایرانیان را در جهان ثبات کنند"، اظهار کرد: همان‌طور که رهبری نیز اشاره کرده‌اند، مشکل غرب با ایران بر سر مسائل حقوق بشر و هسته‌ای نیست و این مسائل بهانه است. ما از تیم دیپلماسی می‌خواهیم که برای دنیا شفاف‌سازی کند و البته حضور ایران در توافقنامه ژنو به معنی عقب‌نشینی نیست.

انتهای پیام

کد N141414