اخبار امنیتی عراق/

هلاکت 25 عضو داعش در الانبار/ ورود وزیر خارجه چین به بغداد

آفریقا و خاورمیانه

هلاکت 25 عضو داعش در استان الانبار، انفجار در شرق بغداد و کشته شدن 10 نفر در حمله افراد مسلح به مرکز محرمانه ارتش عراق از جمله خبرهای امنیتی این کشور به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری المسله، یک منبع وزارت کشور امروز اعلام کرد که یک بسته انفجاری در خیابان فلسطین در شرق بغداد منفجر شد.

بر اثر این انفجار دستکم یک سرباز ارتش عراق کشته شد. نیروهای امنیتی عراق محل حادثه را محاصره کرده اند و در حال تحقیق درباره این انفجار هستند.

المیادین نیز گزارش داد که در حمله افراد مسلح به مرکز محرمانه ارتش عراق در الشرقاط در شمال غرب استان صلاح الدین دستکم 10 سرباز عراقی کشته شدند.

آسوشیتدپرس نیز به نقل از فرماندهی عملیات استان الانبار گزارش داد که نیروهای واکنش سریع عراقی 25 تن از عناصر تروریستی داعش را به قتل رسانده اند. این افراد طی یک عملیات امنیتی در استان الانبار در 110 کلومتری غرب بغداد کشته شدند.

دولت عراق از اواخر دسامبر 2013 تاکنون عملیات گسترده ای را برای مقابله با گروه های تروریستی و مسلح همچون داعش و القاعده در استان الانبار آغاز کرده است.

از سوی دیگر، پایگاه الفرات از ورود وانگ یی وزیر خارجه چین به بغداد خبر داد که اولین سفر یک مقام بلندپایه چین از سال 2003 تا کنون به شمار می رود. پیشتر نیز سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه به عراق سفر کرده و بر حمایت کشورش از عملیات مبارزه با تروریسم تاکید کرد.