نمایندگان در بیانیه ای اعلام کردند:

مجلس همه توان خود را در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی به کار می گیرد

اقتصاد مقاومتی,بیانیه

تهران - ایرنا - نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای با حمایت از سیاست های اقتصاد مقاومتی اعلام کردند: مجلس همه توان خود را در مسیر اجرای این سیاست ها به کار می گیرد و نگاه اقتصاد مقاومتی باید در همه مصوبات و قوانین مجلس مشهود باشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، شاهین محمدصادقی عضو هیات رییسه مجلس بیانیه نمایندگان را در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس قرائت کرد.

در این بیانیه آمده است: رهبر معظم انقلاب اسلامی در روزهای اخیر سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را به روسای قوای سه گانه ابلاغ فرمودند؛ این سیاست ها که در مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی و تصویب شده و به تایید رهبر معظم انقلاب رسیده است، اکنون چراغ راه اقتصاد کشور است.

نمایندگان در بیانیه خود با یادآوری این که رهبری، روح حاکم در این سیاست ها را جهادی، انعطاف پذیر، فرصت ساز، مولد، درون زا و برون گرا بودن دانسته اند، خاطرنشان کردند: تکیه بر منابع داخلی و استعدادهای طبیعی و انسانی داخل کشور خصوصاً نیروی پرشور و پرنشاط جوانان می باید راهبردی اصلی در اقتصاد مقاومتی باشد.

در این بیانیه نمایندگان مجلس یادآور شدند: توجه به دیگر رهنمودهای رهبری که در سال های گذشته بعضی از آنها به دلیل اهمیت، شعار سال انتخاب شده اند از قبیل «اصلاح الگوی مصرف»، «شکوفایی تولید و نوآوری» و «سبک زندگی اسلامی» از مبانی اقتصاد مقاومتی محسوب می شود.

نمایندگان مجلس در ادامه این بیانیه تاکید کردند: مخاطب این سیاست های کلی همه آحاد ملت هستند و همگان نسبت به اجرای آن وظیفه دارند. بدیهی است مسوولان و مدیران ارشد کشور به ویژه دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اجرای این سیاست ها وظیفه بیشتر و سنگین تری برعهده دارند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با سپاسگزاری از رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) در ابلاغ این سیاست ها، خود را موظف به اجرای آنها دانستند.

نمایندگان مجلس در این بیانیه خاطرنشان کردند: مجلس با همه توان و ظرفیت خود باید در مسیر اجرای این سیاست ها قرار گیرد. باید نگاه اقتصاد مقاومتی در همه مصوبات و قوانین مجلس مشهود باشد، در هر اقدام و تصمیم فردی و یا جمعی، در هر موضوع استانی، بخشی یا ملی باید رعایت اقتضائات اقتصاد مقاومتی مدنظر قرار گیرد.

در این بیانیه نمایندگان مجلس با تاکید بر این که کمیسیون های مجلس و مرکز پژوهش ها باید عزم خود را برای حرکت در راه اقتصاد مقاومتی جزم کنند، یادآور شدند: اقتصاد مقاومتی به معنای راضی بودن ضعف ها و مشکلات اقتصادی کشور نیست، بلکه به معنی قوت بخشیدن و استحکام بخشی به پایه های اقتصادی کشور است تا دیگر دشمنان به خیال مقابله با انقلاب اسلامی از راه تحریم نیفتند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصریح کردند: اطمینان داریم، ملتی که با تقدیم صدها هزار شهید و بیش از یک میلیون جانباز و آزاده و ایثارگر، برای کسب استقلال خود و حفظ آن قیام کرده است، با پشتیبانی از اقتصاد مقاومتی استقلال خود را در برابر تهدیدات دشمنان بیمه خواهد کرد.

این بیانیه به امضای تمامی نمایندگان حاضر درجلسه رسیده است.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب 30 بهمن ماه با ابلاغ سیاست های کلی «اقتصاد مقاومتی» تأکید کردند: پیروی از الگوی علمی و بومی برآمده از فرهنگ انقلابی و اسلامی، عامل شکست و عقب نشینی دشمن در جنگ تحمیلی اقتصادی علیه ملت ایران خواهد شد.

سیام**2021**2025**1336
کد N141209