جبهةالنصره مسئولیت انفجار انتحاری در شرق لبنان را بر عهده گرفت

ایسنا نوشت:

در پی وقوع یک انفجار انتحاری که ایست بازرسی ارتش در شرق لبنان را هدف قرار داده بود دو سرباز و یک غیرنظامی کشته و 18 تن دیگر نیز زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این بمب در ماه جاری میلادی سومین مورد محسوب می‌شود که مناطقی از لبنان را که محل اصلی حضور جنبش حزب الله است هدف قرار می‌دهد.

جبهه النصره در لبنانمسئولیت این انفجار را برعهده گرفته و اعلام کرده که این حمله انتقامی برای دخالت حزب الله در درگیری‌های سوریه محسوب می‌شود.

یکی از مقام‌های پزشکی لبنان که خواست نامش فاش نشود گفت که دو سرباز و یک غیرنظامی در جریان انفجار انتحاری کشته شده و 18 تن دیگر نیز زخمی شدند که پنج تن از آن‌ها را سربازان این پست مرزی تشکیل می‌دهند.

این انفجار زمانی رخ داد که عامل انتحاری از پست بازرسی ارتش در ورودی شهر هرمل نزدیک به مرز سوریه با لبنان عبور می‌کرد.

پس از این انفجار پلیس نظامی اقدامات امنیتی در حرمل برقرار کرد و به دنبال مظنونان است.

این انفجار انتحاری همچنین محکومیت سازمان ملل، سعدالحریری، نخست وزیر پیشین و تمام سلام، نخست وزیر جدید لبنان را در پی داشت.

تمام سلام این حمله را محکوم کرد و آن را اقدامی تروریستی خواند .

تمام سلام با محکوم کردن این انفجار انتحاری از مردم لبنان خواست تا با ارتش و نیروهای امنیتی همکاری کنند که همواره به دنبال تداوم امنیت و برقراری آرامش در این کشور هستند.

سعد الحریری نیز این انفجار را یک اقدام تروریستی توصیف کرد.

همچنین درک پلامبلی، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در لبنان این اقدام انتحاری را محکوم کرد و در بیانیه‌ای گفت: تداوم اقدامات تروریستی تنها باعث تقویت تمام لبنانی‌ها برای دفاع از کشور به ویژه حمایت از نیروهای امنیتی و ارتش می‌شود، افرادی که برای امنیت و ثبات لبنان تلاش فراوان می‌کنند.

5252

کد N139773