نماینده پاکدشت: وزارت خارجه برای تامین امنیت اتباع ایرانی چه اقداماتی انجام داده است؟

محمدجواد ظریف,کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

نماینده مردم پاکدشت می گوید وزیر خارجه باید درباره نحوه تامین امنیت اتباع ایرانی در کشورهای دیگر توضیح دهد.

فرهاد بشیری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت و گو با خبرگزاری خبرآنلاین، درباره سوال خود از وزیر امور خارجه که عصر فردا در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مطرح می شود گفت: یکی از مهم ترین بحث های سیاست خارجی ایران همواره تامین امنیت اتباع ایران در کشورهای دیگر است و این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طی ماه های اخیر اتفاق های مناسبی در رابطه با تامین امنیت اتباع ایرانی در کشورهای دیگر رخ نداده و این موضوع نگران کننده شده است.

بشیری تاکید کرد: در ماه های گذشته در کشورهای لبنان، عراق و یمن اتفاق های نامناسبی رخ داده و اخیرا نیز حادثه دیگری در لبنان رخ داده که امنیت اتباع ایرانی را تهدید کرده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: بر همین اساس در رابطه با اقدامات وزارت امور خارجه درباره تامین امنیت اتباع ایرانی کشورهای دیگر از وزیر امور خارجه سوال خواهم پرسید و امیدواریم که وزیر امور خارجه پاسخ قانع کننده ای در این زمینه ارائه کند.

وی همچنین به ربوده شدن سربازان ایرانی اشاره کرد و گفت: این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است و تامین امنیت مرزهای کشور مربوط می شود و در این مورد نیز در آینده از وزیر خارجه سوالاتی مطرح خواهد شد.

29295

کد N139301