جلالی توضیح داد

چرا تصویر برخی دوره‌های مجلس در اتحادیه بین‌المجالس نصب نشد؟

سیاسی

سخنگوی نهمین کنفرانس اتحادیه بین المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی درباره خبر منتشر شده مبنی بر حذف عکس برخی از دوره‌های مجالس از عکس‌های منتشر و درج شده در راهروی محل برگزاری نهمین کنفرانس این اتحادیه توضیح داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نهمین کنفرانس اتحادیه بین‌المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی، دکتر کاظم جلالی گفت: مسوولیت بنده در این اجلاس در زمینه مسائل محتوایی و فنی بود و از ابتدای کار هم در حضور دکتر لاریجانی رییس محترم مجلس شورای اسلامی این موضوع را عنوان کرده بودم و مسوولیت کارهای اجرایی اجلاس به سایر برادران واگذار شده بود.

وی افزود: در تقسیم کار برگزاری نهمین کنفرانس اتحادیه بین‌المجالس کشورهای عضو سازمان همکاریهای اسلامی، مسوولیت ستاد اجرایی برگزاری اجلاس بر عهده اشخاص دیگری گذاشته شد و طبق حکمی که ریاست محترم مجلس به اینجانب دادند و بنده مسوول شورای سیاسی و امور محتوای اجلاس از جمله مدیریت کمیته‌های اجراییف سیاسی، کمیته نگارش، تهیه بیانیه پایانی و اعلامیه تهران بودم و در امور اجرایی نه دارای مسوولیتی بودم و نه در آن موضوعات دخالت کردم.

وی ادامه داد: در بحث اجرایی این کنفرانس بنده هیچ‌گونه ورودی نداشتم و سه‌شنبه شب (29 بهمن ماه) زمانی که برای حضور در ضیافت شام در راهرویی که تصاویر مربوط به مجالس گذشته بود،‌عبور می‌کردم دیدم که تصاویر دو دوره مجلس در تابلوهای راهروی مذکور نصب نشده بود که باعث پرسش من از مسوولان اجرایی مربوطه شد که در هیاهو و شلوغی و کثرت کار به پاسخی در این باره نرسیدم.

جلالی تاکید کرد: چهارشنبه شب (30 بهمن ماه) قبل از مصاحبه مطبوعاتی دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس و قبل از تشریف فرمایی ایشان به سالن کنفرانس خبری، لحظاتی وقت داشتم تا با خبرنگاران عزیز به شکل دوستانه و صمیمانه صحبتی داشته باشم که در آن‌جا یکی از خبرنگاران از این‌که تابلوی عکس برخی دوره‌های مجلس در سالن مربوطه نصب نشده بود انتقاد کرد که بنده هم در حضور تمامی خبرنگاران عرض کردم که این کار خطا یا سهوی بوده و تاریخ انقلاب قابل حذف یا سانسور نیست.

وی تصریح کرد: پاسخگویی در خصوص عدم نصب تابلو مجالس برخی دوره‌ها، وظیفه مسوولان اجرایی نهمین کنفرانس اتحادیه بین المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی است.

انتهای پیام

کد N138986