رییس‌جمهور در اجلاس رؤسای دانشکده‌های علوم پزشکی/2/

در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها توجه ویژه‌ای به بخش سلامت داریم

دولت

بهتر است که با توسعه بهداشت ودرمان به سمت پیشگیری قبل از درمان حرکت کنیم که در این زمینه وزرات خانه بهداشت درمان و آموزش پزشکی نمی‌تواند همه بار را به دوش بکشد.

رییس‌جمهور تاکید کرد: در بودجه سال ۹۳ دولت توجه ویژه‌ای به بخش سلامت دارد و در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نیز سلامت جز اولویتهای این دولت است و خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت السلام و المسلمین حسن روحانی در هفتاد و ششمین اجلاس روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور، بهداشت و درمان را جز اولویتهای دولت دانست و گفت: در بودجه سال ۹۳ دولت توجه ویژه‌ای به بخش سلامت دارد و در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نیز سلامت جز اولویتهای این دولت است و خواهد بود.

وی وظیفه دانشگاههای علوم پزشکی را بسیار سنگین دانست و گفت: شرایط امروز جهان و پیشرفتهای علمی هم تسهیلات بوجود آورده و هم مشکل آفریده است. اساسا بدن ما اینگونه آفریده شده است که برای رسیدن به آب حداقل یک کیلومتر راه برود وصبح چند کیلومتری برای رسیدن به محل کار تا مزرعه حرکت کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه روح و بدن انسان با شرایط فعلی وی ناسازگار است، گفت: با چنین شرایطی نمی‌توان برای روح انسان و جامعه خدمتگزاربود. البته پیشرفت علمی دنیای امروز ضمن انکه زندگی را راحت کرده است، اما کار شما را سخت‌تر می‌کند و مشکلاتی را برای انسان بوجود می‌آورد.

روحانی با بیان اینکه باید کاری کنیم که بیماری به مرحله درمان نرسد، اذعان داشت: داروهای شیمیایی ضمن درمان بیمار مشکلات زیادی رابرای بیمار ایجاد می‌کند و بهتر است که با توسعه بهداشت ودرمان به سمت پیشگیری قبل از درمان حرکت کنیم که در این زمینه وزرات خانه بهداشت درمان و آموزش پزشکی نمی‌تواند همه بار را به دوش بکشد.

رئیس‌جمهور با مهم دانستن بهداشت و ارتقای سطح آن د ر جامعه ابراز کرد: همه کسانی که در صنعت غذا و استاندارد سازی آن فعالیت دارند در افزایش سطح بهداشت یاری گر نظام سلامت هستند و دولت آماده است تمام تلاش خودرا به کار گیرد تا بهداشت موفق باشد و پس از آن به سمت درمان پیش برویم و هر مقدار سرمایه گذاری در بهداشت بیشتر شود، قطعا سرمایه گذاری دردرمان نیز کمتر خواهدبود.

کد N137337