هیات نظارت بر نمایندگان در گفت‌وگو با ایلنا:

هنوز اسامی نمایندگانی كه از مرتضوی پول گرفته‌اند را در اختیار نداریم

مجلس

احتمالا این لیست اسامی در دست کمیسیون اصل 90 است/ براساس قانون اگر قوه قضائیه بخواهد علیه نمایندگان اعلام جرم کند باید از هیات نظارت بر نمایندگان نظرخواهی کند.

عضو هیات نظارت بر نمایندگان از عدم دریافت لیست اسامی نمایندگانی که از سعید مرتضوی پول و هدیه دریافت کرده‌اند، خبر داد.

عوض حیدرپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به این سوال که آیا هیات نظارت بر نمایندگان لیست اسامی نمایندگانی از سعید مرتضوی پول و هدیه گرفته‌اند دریافت کرده است، گفت: هنوز این لیست به کمیسیون اصل 90 داده نشده است.

وی در خصوص اینکه این لیست هم‌اینک در دست چه کسانی است، اظهار داشت: احتمالا این لیست اسامی در دست کمیسیون اصل 90 است.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در پاسخ به این سوال که آیا هیات نظارت بر نمایندگان برنامه‌ای برای رسیدگی به این مسئله ندارد، تصریح کرد: باید در این رابطه‌ای جلسه‌ای در هیات نظارت برگزار شود اما هنوز این بحث در جلسات هفتگی هیات نظارت که چهارشنبه برگزار می‌شود، مطرح نشده است.

حیدرپور در خصوص اظهارات مجدد علی مطهری به دادگاه اعلام بی‌اطلاعی کرد و افزود: براساس قانون اگر قوه قضائیه بخواهد علیه نمایندگان اعلام جرم کند باید از هیات نظارت بر نمایندگان نظرخواهی کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی ادامه داد: زمانی که دادستانی علیه آقای مطهری اعلام جرم کرد، بر اساس روند و عرف قانونی عمل نشد و وقتی هم این مسئله در هیات نظارت بر نمایندگان مورد بررسی قرار گرفت، ما به این نتیجه رسیدیم که نطق آقای مطهری بر اساس قانون بوده است و اگر آقای مطهری به خاطر آن نطق، مجددا احضار شده است، این احضار غیرقانونی است.

کد N137336