رحمانیان: حتی 50 درصد اهداف اقتصاد مقاومتی اجرا شود وضع کشور بهتر می‌شود

دولت,ديپلماسي,اقتصاد مقاومتی

مدیرمسئول روزنامه شرق گفت: بندهای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر انقلاب ابلاغ شده، بسیار دقیق تنظیم شده است و اگر حتی 50 درصد از آن هم اجرایی شود، وضع کشور از آنچه که هست بسیار بهتر می‌شود.

مهدی رحمانیان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: دولت و مجلس باید مکانیزمی بر ای عملی شدن این ابلاغیه تهیه کنند و به مهم‌ترین وجهه به این متن که نقش مردم در اقتصاد مقاومتی را تعیین می‌کرد، توجه ویژه‌ای داشته باشند. در دنیا راهکارهای مختلفی در چنین شرایطی تجربه شده است که می‌توان از آن‌ها برای حضور مردم در عرصه‌های اقتصادی و بومی‌سازی استفاده کرد.

وی، برطرف کردن بستر فساد از حوزه اقتصاد را الزامی داست و افزود: ارائه گزارش و اینکه مثلاً یک ویژه‌خوار را اعدام کنند، دردی از مشکل ویژه‌خواری و مفاسد اقتصادی دوا نمی‌کند و عملاً مبارزه با معلول است، نه علت. علت بستر ایجاد فساد را که در سال‌های اخیر در کشور بیشتر شده است، باید شناسایی کرد و به مرور کاهش داد و سرانجام ریشه‌کن کرد.

مدیرمسئول روزنامه شرق در ادامه با اشاره به فعالیت دولت یازدهم در حوزه دیپلماسی، گفت: فعالیت دولت در حوزه دیپلماسی یک مؤلفه از مؤلفه‌های لازم تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است و به درصد و عدد نمی‌شود اهمیت آن را بیان کرد اما آنچه مسلم است، ارتباط منطقی بین رشد اقتصاد و رشد دیپلماسی است.

رحمانیان در پایان تاکید کرد: اگر بتوانیم یک رابطه منطقی در عرصه سیاست خارجی برقرار کنیم،‌ این امر نشان‌دهنده توانایی ما در برقراری رابطه در زمینه‌های مختلف از جمله اقتصاد و فرهنگ است.

انتهای پیام

کد N137232