ششمین کنگره حزب اراده ملت ایران برگزار شد

ششمین کنگره حزب اراده ملت با حضور شخصیت‌های مختلف اصلاح‌طلب و نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی و اعضای حزب در محل سالن تلاش برگزار شد.

ششمین کنگره حزب اراده ملت با حضور شخصیت‌های مختلف اصلاح‌طلب و نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی و اعضای حزب در محل سالن تلاش برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام یونسی، مشاور رئیس‌جمهور در امور اقلیت‌ها در این نشست اظهار کرد: متاسفانه عده‌ای در سال‌های اخیر نوعی حزب ستیزی را رواج دادند و اختلافات و تشتت در احزاب را دلیل اصلی حزب ستیزی می‌دانند. اما نمی‌تواند این موضوع منطقی و درست باشد.

وی افزود: در مقابل این رفتارها، این سؤال مطرح است که آیا وحدت ملی با تنوع و تکثر ایجاد می‌شود یا بدون آن و پاسخ این است که قطعا با تکثر و تنوع، وحدت معنا پیدا می‌کند و انقلاب اسلامی بارزترین نمود این تکثرها در عین وحدت است.

مشاور رئیس‌جمهور در امور اقلیت‌ها ادامه داد: در جریان انقلاب اسلامی در عین تنوع و کثرت نظرات، دیدگاه‌ها و عقاید، عالی‌ترین شکل وحدت، شکل گرفت و امام خمینی (ره) نیز همواره از آن حمایت می‌کردند.

یونسی با تاکید بر اینکه بدون تنوع، وحدت ملی ایجاد نمی‌شود، گفت: بدون تکثر و تنوع، وحدتی که نقش‌آفرین و قدرت‌آفرین باشد، ایجاد نمی‌شود و هنر یک جامعه سیاسی، پویا و اجتماعی این است که بتواند همه جریان‌ها با هر گرایش‌ و نظری در محور وحدت ملی جمع کند و توسعه همه جانبه بدون تحقق احزاب قدرتمند و متنوع امکان‌پذیر نیست.

ادامه دارد

کد N136111