خشونت در پایتخت اوکراین ۲۵ کشته به‌جا گذاشت

اوکراین,اروپا

همشهری آنلاین: خشونت‌های پنجشنبه اول اسفند بین نیروهای پلیس اوکراین و تظاهرکنندگان مخالف دولت ۲۵ قربانی گرفت. اجساد قربانیان که در دو نقطه مختلف از میدان استقلال کیف (پایتخت اوکراین) دیده می‌شود؛ حکایت از غیرنظامی بودن آنان دارد.

جهان > اروپا- همشهری آنلاین:
خشونت‌های پنجشنبه اول اسفند بین نیروهای پلیس اوکراین و تظاهرکنندگان مخالف دولت ۲۵ قربانی گرفت. اجساد قربانیان که در دو نقطه مختلف از میدان استقلال کیف (پایتخت اوکراین) دیده می‌شود؛ حکایت از غیرنظامی بودن آنان دارد.

ساختمان اصلی دولت اوکراین در پی درگیری‌های جدید تخلیه شده است.

به گزارش رویترز، یکی از تظاهرکنندگان که خواست نامش فاش نشود، گفت: ما اینجا ایستاده‌ایم و به دو علت به هیچ کس اجازه ورود نمی‌دهیم: اولاً برای اینکه جلوی فعالیت مراکز دولتی را بگیریم و ثانیا جلوی اقدامات خرابکارانه را مانند آنهایی که دیشب رخ داد، بگیریم.

تظاهرکنندگان مخالف دولت اوکراین در شهر لِویو در غرب این کشور، روزهای سه شنبه و چهارشنبه به چندین ساختمان دولتی حمله و آنها را غارت کردند. تظاهرکنندگان همچنین شبانه، مرکز فرماندهی غرب نیروهای وزارت کشور اوکراین را به آتش کشیده و به دفاتر دادستانی و همچنین وزارت کشور در منطقه خسارت زدند.

مردم لِویو به مخالفت سرسخت با ولادیمر یانوکوویچ رئیس جمهور اوکراین شهرت دارند و خواستار تقویت روابط با اتحادیه اروپا هستند.

تلاش مأموران آتش نشانی برای مهار آتش سوزی در ساختمان‌های مختلف لِویو صبح دیروز نیز ادامه داشت.

تظاهرکنندگان عضو گروه موسوم به « بخش راست» اوکراین نیز خود را به جای مأموران امنیتی بیرون دفتر دادستانی منطقه جا زدند.