کنفرانس خبری مشترک ظریف و اشتون

اشتون: شروع خوبی داشتیم/ ظریف: بر روی یک چارچوب زمانی توافق کردیم

كاترين اشتون,مذاكرات ايران و گروه 1 5,محمدجواد ظريف,برنامه اقدام مشترك

پس از پایان اولین دور از مذاکرات ایران و 1+5 پس از اجرای توافق ژنو در گام نخست، برای رسیدن به دستورکار مذاکرات گام نهایی که در وین برگزار شد، رییسان هیات‌های مذاکره‌کننده ایران و 1+5 در کنفرانس خبری مشترک اعلام کردند که در این دور از مذاکرات شروع خوبی داشتند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به وین، کاترین اشتون، رییس هیات مذاکره‌کننده 1+5 گفت: خیلی کار برای انجام دادن داریم و آسان نخواهد بود. شروع خوبی داشتیم و باید کارهای تکنیکی را انجام دهیم

وی افزود: کارشناسان فنی دراوایل مارس با هم دیدار خواهند کرد و من و آقای ظریف هم در روز 17 مارس (26 اسفند)دیدار خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و رییس هیات مذاکره‌کننده ایران نیز گفت: در این سه روز بر روی دستور کار بررسی‌ها را انجام دادیم . کار بسیار زیادی در مقابل ما وجود دارد وکار دشوار است، اما هر دو طرف احساس می‌کنیم شروع خوبی برای این کار دشوار داشتیم.

وی در نشست خبری مشترک با اشتون ادامه داد: علاوه بر بحث‌هایی که در سطح سیاسی داشتیم کار فنی را هم شروع کردیم.

وی افزود: بر روی یک چارچوب زمانی توافق کردیم تا در چهار ماه آینده بحث‌های مقدماتی را انجام دهیم و هم‌چنین به یک چارچوب کلی برای مذاکرات آینده رسیدیم.

رییس هیات مذاکراه‌کننده ایران اظهار کرد: همکاران متخصص فنی ما در ماه مارس ملاقات می‌کنند و ما نیز در 17 مارس قبل از نوروز جلسه بعدی را با حضور خانم اشتون خواهیم داشت.

انتهای پیام

کد N134936