واکنش سازمان ملل به انفجار بیروت

واحد مرکزی خبر نوشت:

شورای امنیت سازمان ملل متحد در بیانیه ای اعلام کرد: اعضای این شورا حملات تروریستی روز چهارشنبه در محله بئرالحسن و نزدیک مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بیروت را به شدت محکوم می کنند.
به گزارش واحد مرکزی خبر از نیویورک، در بیانیه شورای امنیت با اشاره به حداقل هشت کشته و بیش از یکصد زخمی این حادثه تروریستی که گروهی وابسته به القاعده هم مسئولیت آن را بر عهده گرفته است، ضمن همدردی با خانواده قربانیان این حادثه، به دولت و مردم لبنان تسلیت گفت.
در این بیانیه، تروریسم در همه اشکال آن تهدیدی بسیار جدی برای صلح و امنیت بین المللی توصیف و تاکید شده است: هرگونه عملیات تروریستی صرف نظر از انگیزه، در هر مکان، زمان و از جانب هر فرد، اقدامی جنایی و غیر قابل توجیه است.
اعضای شورای امنیت همچنین مبارزه کامل با اقدامات تروریستی تهدیدکننده صلح و امنیت بین المللی را در چارچوب منشور ملل متحد و تعهدات مندرج در قوانین بین المللی خواستار شدند.
این بیانیه با تقدیر از تعهد دولت جدید لبنان در حفظ امنیت و ثبات این کشور، بر لزوم سپردن مجرمان این حادثه تروریستی به دست عدالت تاکید کرده است.
اعضای شورای امنیت همچنین با اشاره به بیانیه خود در دهم ژوئن 2013 میلادی درباره لبنان، از مردم این کشور خواستند: برای حفظ وحدت ملی و مقابله با تلاشهایی که در جهت تضعیف ثبات لبنان است، به مشارکت همه طرف های لبنانی در امور این کشور احترام گذارند.

5252

کد N134271