هیات رادیو وتلویزیون ارمنستان با سخنگوی وزارت خارجه ایران دیدار کرد

صدا و سیما

تهران- ایرنا - یک هیات رسانه ای متشکل از رییس کمیسیون و مدیر شبکه های رادیو و تلویزیون ارمنستان با رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه ایران دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش ایرنا به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه در این دیدار با تشریح رویکرد تعامل سازنده دولت جدید کشورمان، بر اولویت ایران برای توسعه و گسترش همه جانبه روابط با همسایگان از جمله کشور ارمنستان تاکید کرد.

وی با اشاره به سابقه دیرینه و تاریخی روابط ایران و ارمنستان مبتنی برعناصر مشترک همسایگی وهمزیستی مسالمت آمیز بین اقوام مختلف، به مناسبات خوب بین تهران و ایروان در عرصه های سیاسی، اقتصادی و تجاری اشاره کرد.

افخم خاطرنشان کرد: امیدواریم با این سفر وانجام سفرهای متقابل هیات های رسانه ای به خصوص امضاء واجرای موافقت نامه همکاری رسانه ای بین سازمان های رادیو وتلویزیون دو کشور شاهد توسعه وگسترش روابط وهمکاری ها به ویژه در عرصه رسانه ای باشیم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی بر نقش مهم و تاثیرگذار رسانه های گروهی در چارچوب دیپلماسی عمومی و رسانه ای برای تقویت و تعمیق پیوندها و ارتباطات درعرصه های مختلف بین کشورها تاکید کرد وافزود: رسانه ها می توانند موجبات شناخت بهتر مردم وبه خصوص گردشگران وتجار و بازرگانان دو کشور ازظرفیت ها وامکانات دو طرف را فراهم و زمینه توسعه بیش از پیش روابط را ایجاد کنند.

گاگیک بنیاتیان، رییس کمیسیون ملی رادیو وتلویزیون جمهوری ارمنستان نیز در این دیدار سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به دولت و مردم ایران و سخنگوی وزارت امور خارجه تبریک گفت.

وی با ابراز خرسندی از نخستین سفرش به ایران در قالب یک هیات رسانه ای از مدیران شبکه های تلویزیون ارمنستان ابراز امیدواری کرد این سفر آغازگر دوره جدیدی از تعاملات و همکاری ها بین ایران و ارمنستان در عرصه رسانه ای باشد.

گریگور آراکلیان، سفیر جمهوری ارمنستان دراین دیدار که برخی از اعضای کمیسیون ملی رادیو و تلویزیون و مدیران شبکه های ارمنستان نیز حضور داشتند، از تلاش سفارت ایران در ایروان برای هماهنگی سفر این هیات رسانه ای وهمچنین استقبال، میزبانی بسیار خوب و برنامه های سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران تقدیر وتشکر کرد و ابراز امیدواری کرد این سفر موجب آغاز توسعه و گسترش همکاری ها بین دو کشور همسایه در عرصه جدید رسانه ای باشد.

شبک**1497**536
کد N134175