اجرای عملیات ضدتروریستی سراسری در اوکراین

ضدتروریستی

تهران - ایرنا - سازمان امنیتی اوکراین روز چهارشنبه در واکنش به تظاهرات خشونت آمیز ضد دولتی از اعلام عملیات ˈضد تروریستیˈ در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از کی یف ، الکساندر یاکیمنکو رییس سازمان امنیتی اوکراین با صدور بیانیه ای اعلام کرد:اداره امنیت ملی و مرکز ضد تروریستی اوکراین تصمیم به اجرای یک عملیات ضد تروریستی در سراسر کشور گرفته است.

در این بیانیه خاطرنشان شده که ویکتور یانوکوویچ رییس جمهوری اوکراین نیز از این عملیات آگاه شده ؛ عملیاتی که در چارچوب آن سازمان های امنیتی با وزارت دفاع برای تقویت مرزهای کشور و حفظ نظم عمومی همکاری خواهند کرد.

یاکیمنکو افزود: گروه های رادیکال و افراطی با اقدامات خود، خطری واقعی متوجه جان میلیون ها اوکراینی می کنند.

این بیانیه افزود که در چند روز گذشته حدود یک هزار و 500 قبضه سلاح و 100 هزار قطعه فشنگ به دست ˈجنایتکارانˈ افتاده است.

به گزارش ایرنا ، این در حالی است که شمار تلفات خشونت های اوکراین به دستکم 25 نفر افزایش یافته و ویکتور یانوکوویچ رییس جمهوری اوکراین ، رهبران مخالفان را مسئول خشونت ها دانسته و بر واکنش شدید در مقابله با اعتراضات تاکید کرد.

یانوکوویچ مخالفان را به تلاش برای اجرای کودتا در این کشور متهم کرده است.

در خشونت های دو روز گذشته اوکراین حدود 340 نفر مجروح شده اند.

منابع خبری اعلام کردند ، کشورهای غربی به اظهارات مداخله جویانه خود ادامه می دهند و در تازه ترین مورد ، ویلیام هیگ وزیر امور خارجه انگلیس روز چهارشنبه گفت که دولت اوکراین باید پاسخگوی اقدامات خود باشد.

هیگ تائید کرد که در نشست فوق العاده وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا در روز پنجشنبه شرکت خواهد کرد. موضوع تحریم دولت اوکراین یکی از محورهای بحث این نشست خواهد بود.

مترجمام**1078** 1917
کد N134003