۰
رییس جمهوری در دیدار رییس مجلس الجزایر:

ایران و الجزایر باید برای برقراری امنیت و ثبات منطقه‌ای همکاری‌های خود را توسعه دهند

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

رئیس‌جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس مجلس الجزایر روابط دو کشور را مثبت ارزیابی و بر ضرورت توسعه مناسبات همه‌جانبه میان ایران و الجزایر تأکید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی با بیان اینکه "تحولات انقلاب الجزایر و پیروزی‌های آن برای ملت ایران با اهمیت بود"، گفت: ملت الجزایر از گذشته نزد ملت ایران به عنوان ملتی انقلابی شناخته می‌شد.

وی با بیان اینکه "ما از توسعه همکاری‌های ایران و الجزایر خوشحال هستیم"، اظهار کرد: نظرات و آراء ایران و الجزایر در مسائل گوناگون منطقه‌ای و بین‌المللی به یکدیگر نزدیک است و از اینکه روابط پارلمانی دو کشور خوب است خرسند هستیم.

روحانی با اشاره به اینکه "منطقه شمال آفریقا و منطقه خاورمیانه امروز از مسائل مختلفی رنج می‌برند و باید برای رفع آنها چاره‌اندیشی کرد"، افزود: ایران و الجزایر باید در زمینه برقراری امنیت و ثبات منطقه‌ای خاورمیانه و شمال آفریقا همکاری‌های خود را توسعه دهند.

بر اساس این گزارش، رئیس مجلس الجزایر نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام‌های گرم بوتفلیقه رئیس‌جمهور کشورش به دکتر روحانی و تبریک سی‌ و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب الجزایر و انقلاب اسلامی ایران مهمترین تحولات قرن گذشته بوده‌اند.

محمدالعربی ولد خلیفه ادامه داد: روابط ایران و الجزایر روابطی تاریخی و دیرینه است بویژه اینکه این روابط را دو انقلاب مردمی به هم پیوند زده است.

وی همچنین روابط دو کشور را صمیمی و نزدیک توصیف و ابراز امیدواری کرد این روابط در همه زمینه‌ها بویژه در بخش‌های تجاری و اقتصادی توسعه یابد تا از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در دو کشور به بهترین شکل استفاده شود.

محمدالعربی ولد خلیفه همچنین خاطرنشان کرد: برای تدوام ثبات و امنیت در منطقه نباید اجازه دهیم دخالت خارجی بویژه دخالت نظامی صورت گیرد.

رئیس مجلس الجزایر افزود: همکاری‌های بسیار خوبی میان دو کشور مسلمان ایران و الجزایر در جهان اسلام وجود دارد که می‌تواند نقش مهمی در وحدت امت اسلامی داشته باشد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.