نعمتی: موسسه یک نماینده‌ که در طول سال هفت روز هم کار نمی‌کند، 7 میلیارد تومان بودجه گرفته است

ایسنا نوشت:

نماینده مردم اسدآباد گفت که هفت میلیارد تومان بودجه برای بنیادی تخصیص داده شده است که حتی هفت روز در طول سال هم کار نمی‌کند.

 بهروز نعمتی در تذکری در صحن علنی امروز (چهارشنبه) گفت : زمانی که بودجه از کمیسیون تلفیق به صحن علنی ارجاع شد بنده درخواست کردم که جداول و پیوست‌ها به نمایندگان داده شود و قرار شد که این کار صورت گیرد.

وی افزود: از طرف دیگر در آخرین روز بررسی لایحه بودجه قبل از ورود به بررسی ایرادات شورای نگهبان رئیس جلسه اعلام کرد که ماده واحده، پیوست‌ها و جداول بودجه 93 به رای گذاشته می‌شود که نمایندگان علی‌رغم تمامی اشکالات جداول اصلاح شده را پذیرفتند.

نعمتی گفت‌: این اشکال به هیات رئیسه وارد است که چرا جداول به نمایندگان داده نشد که آن ها این جداول را به دقت مورد بررسی قرار دهند. آقای لاریجانی هم و آقای مصباحی مقدم این اشکال را پذیرفتند و حتی آقای مصباحی گفتند که شوکه شدم که چطور در مورد جداول رای گیری شده است این کار از اساس و بنیان اشکال داشته بهتر است که هیات رئیسه این اشکال را بپذیرد.

نماینده مردم اسدآباد همچنین گفت: در حال حاضر موضوع بر سر جداول مربوط به درآمدهای مالیاتی استان‌ها است که جداولی که به تصویب نمایندگان نرسیده آن را به عنوان مصوبه مجلس تلقی می‌کنند که این خلاف شرع است. آن هم جداولی که تنها عده‌ای خاص از قبل آن اعتباراتی را دریافت کرده‌اند.

نعمتی گفت: ما قبول داریم که به برخی مراکز فرهنگی باید اعتبارات و بودجه‌ای اختصاص یابد اما برخی از این موارد حق نیست وقتی برای اجرای فاز دوم بیمارستانی 24 میلیون تومان بودجه در نظر می‌گیرند مشاهده می‌شود که به عزیزی در همین مجلس 7 میلیارد تومان بودجه می‌دهند برای بنیادی که حتی در طول سال هفت روز هم کار نمی‌کند. اگر نیاز باشد بنده اسامی را منتشر می‌کنم.

وی از هیات رئیسه خواست که جلوی این گونه دخل و تصرفات را بگیرد چون این کار خلاف شرع و قانون است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام ابوترابی فرد در پاسخ به این تذکر تاکید کرد که هیات رئیسه این موارد را مورد بررسی قرار خواهد داد و براساس مر قانون عمل می‌کند.

آصفری: بودجه را در مجلس سه نفر می‌بندند!

نماینده مردم اراک در اخطاری گفت که در پشت صحنه گفته می‌شود که بودجه را سه نفر در مجلس می‌بندند و همین سه نفر نیز نظراتشان را اعمال می‌کنند.

محمدحسن آصفری در جلسه امروز با استناد به اصل 8 قانون اساسی در اخطاری گفت: روز دوشنبه هفته جاری موضوع بررسی بودجه در مجلس به طور 100 درصد بسته شد طبیعتا اگر شورای نگهبان مجددا ایرادی را مطرح کند باید بعد از چاپ در اختیار نمایندگان قرار گیرد تا بعد از بررسی کمیسیون تلفیق در صحن علنی با فوریت مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی افزود: از صبح در مجلس هیاهویی در مورد جداول لایحه بودجه وجود داشت طبیعتا تقسیم‌بندی جداول به گروه‌های خاص به هیچ وجه جایگاه قانونی ندارد.

نماینده اراک اضافه کرد: نمایندگان در زمان بررسی بودجه نظرات خود را مطرح کردند و کار بودجه تمام شده است پس لزومی ندارد که بعد از بررسی‌ها اکنون صحبت از جداول مطرح باشد.

آصفری خطاب به هیات رئیسه گفت: در زمانی که ما می‌خواهیم تذکر ، سوال و یا تحقیق و تفحصی را مطرح کنیم با کدخدا منشی موضوع بسته می شود اما اکنون بحث بودجه و مردم مطرح است و قرار نیست جداول علی‌رغم اصلاحات قبلی مجددا مورد بازبینی قرار گیرد این روند به صلاح مجلس و کشور نیست.

وی گفت: پشت صحنه می‌گویند که بودجه را سه نفر در مجلس می‌بندند و نظراتشان را اعمال می‌کنند نگذارید این شائبه‌ها پیش بیاید موضوعات را شفاف مطرح کنید. بنده، شما (ابوترابی فرد) را به امر به معروف و نهی از منکر تذکر می‌دهم

 


/27220

 

کد N133524