نوری المالکی:

رایزنی با آمریکا برای آموزش نیروهای عراقی/القاعده را شکست می دهیم

آفریقا و خاورمیانه

نخست وزیر عراق از آغاز رایزنی با مقامات واشنگتن برای آموزش نیروهای مبارزه با تروریسم در کشورش خبر داد و متعهد شد که القاعده را شکست خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، نوری المالکی نخست وزیر عراق از سیاست دولت عراق در مبارزه با تروریسم دفاع کرد. وی اظهار داشت: مبارزه علیه افراط گرایان در عراق بخشی از مناقشه ای بزرگ است که ناشی از جنگ داخلی در سوریه است. مالکی خاطرنشان کرد که جنگ داخلی در سوریه نه تنها برای خاورمیانه بلکه برای تمام جهان یک تهدید به شمار می رود.

نخست وزیر عراق در ادامه از جامعه جهانی خواست که برای مبارزه با تروریسم، کشورها را حمایت کند. به گفته وی، دولت عراق راهبرد فراگیری را برای شکست دادن القاعده دارد و بغداد رایزنی هایی را با مقامات آمریکایی درباره از سرگیری آموزش نیروهای مبارزه با تروریسم عراق توسط واشنگتن آغاز کرده است.

نوری المالکی متعهد شد که القاعده را در عراق شکست دهد. گفتنی است عراق طی ماه های گذشته شاهد ناامنی شدید است و نیروهای امنیتی این کشور عملیات گسترده ای را برای مبارزه با القاعده و گروه تروریستی داعش در اغلب مناطق عراق به ویژه استان الانبار آغاز کرده است. این عملیات که از اواخر دسامبر 2011 آغاز شده است تاکنون ادامه دارد.