در دیدار با مقامات تونسی؛

تاکید جان کری بر حمایت واشنگتن از تونس

تونس

وزیر خارجه آمریکا در سفرش به تونس با رئیس جمهوری و نخست وزیر این کشور دیدار و بر حمایت واشنگتن از روند دموکراسی در تونس تاکید کرد.

وزیر خارجه آمریکا در سفرش به تونس با رئیس جمهوری و نخست وزیر این کشور دیدار و بر حمایت واشنگتن از روند دموکراسی در تونس تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، جان کری، وزیر خارجه آمریکا در سفر از پیش اعلام نشده خود به تونس، با منصف المرزوقی، رئیس جمهوری این کشور و مهدی جمعه، نخست وزیر تونس دیدار کرد.

وی در این دیدار بر حمایت واشنگتن از روند دموکراسی در تونس تاکید کرد.

جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پیش از دیدار کری با مقامات تونسی گفته بود که کری با هدف اعلام حمایت دائم واشنگتن از کشور و دولت تونس با مقامات این کشور دیدار می‌کند.

همچنین منصف المرزوقی در دیدار با جان کری در خصوص راه‌های تحکیم روابط تونس و آمریکا و همکاری در زمینه مباره با تروریسم بحث و گفت‌وگو کرد.

در بیانیه دفتر ریاست جمهوری تونس آمده است که گفت‌وگوهای میان کری و المرزوقی بر راه‌های تحکیم همکاری و روابط تونس و آمریکا در زمینه‌های مختلف به ویژه مبارزه با تروریسم و همچنین مبادلات اقتصادی و همکاری‌های دو جانبه میان دو کشور متمرکز بود.

دو طرف همچنین در خصوص روند انتقالی در تونس و موفقیت مسئولان تونسی در تدوین قانون اساسی جدید و همچنین برخی مسائل مشترک منطقه‌ای از جمله راه‌های مقابله با تروریسم بحث و گفت‌وگو کردند.

انتهای پیام

کد N132541