رئیس پارلمان امارات:

پارلمانهای اسلامی باید ابزار ارتباطی میان کشورهای اسلامی باشد

سیاست خارجی

رئیس پارلمان امارات گفت: پارلمانهای اسلامی باید یک ابزار ارتباطی واقعی برای هماهنگی بین کشورهای عضو باشند تا شاهد صلح در جوامع اسلامی باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس پارلمان امارات در نهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی که از صبح امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد گفت:

چالشهای توسعه، رشد اقتصادی، مساله جهانی سازی، حفظ هویت و فرهنگ و اسلامی و پرهیز از جدایی از امت اسلامی و طوایف مذهبی در حال جنگ می طلبد که ما با یکدیگر همکاری اسلامی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه باید از تعصب دوری کرده و هر چیزی که باعث تفرقه بین ما می شود را از بین ببریم افزود: ضروری است از اجتهادات فقهی دوگانه بپرهیزیم و بر اساس شریعت اسلام واقعی گام برداریم.

رئیس پارلمان امارات ادامه داد: چالشهایی که امت اسلامی با آن مواجهه است حفظ هویت اسلامی خود است که از اهداف این اتحادیه به شمار می رود.

وی افزود: دشمنان قطعنامه های بین المللی زیر پا می گذارند و حقوق بشر ثابت شده این ملت را از بین می برند از این رو اهمیت دارد که صدای یک پارچه امت اسلامی با همبستگی به جهان اعلام شود.

رئیس پارلمان یمن ادامه داد: در مساله فلسطین باید به زادگاه بین المللی رجوع کنیم تا آنچه علیه قدس انجام می شود برای خروج از هویت فلسطینی خود دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه باید به تقویت فعالیت انسانی درباره حوادثی که در سوریه شکل می گیرد بپردازیم خاطر نشان کرد: تدبیری در پیش بگیریم که جلو خونریزی در سوریه گرفته شود.

وی یادآور شد: پارلمانهای اسلامی باید یک ابزار ارتباطی واقعی برای ایجاد هماهنگی بین کشورهای عضو باشد تا با تقویت نقش مجالس کشورهای اسلامی شاهد صلح در جوامع اسلامی باشیم.

رئیس پارلمان امارات در پایان خاطر نشان کرد: ما به دنبال حل همه اختلافات مرزی میان کشورهای اسلامی هستیم تا شاهد امنیت و صلح باشیم. که برای این کار باید از ابزار صلح استفاده کنیم. بر این کار چه به گفتگو و چه به دادگاه بین المللی پناه می بریم.

 

 

خواندنی از سراسر وب