44 نفر در بانکوک زخمی شدند

آسیا اقیانوسیه

یک رسانه تایلندی از زخمی شدن 44 نفر در جریان درگیریهای امروز سه شنبه در بانکوک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بانکوک پست گزارش داد که در جریان درگیریهای امروز سه شنبه میان نیروهای امنیتی و معترضان در پایتخت تایلند 44 نفر که در تلاش برای بازپس گیری مقر دولت در نزدیکی بنای یادبود دموکراسی بودند، زخمی شدند.

بر این اساس در تظاهرات امروز سه شنبه و در عملیات بازپس گیری پنج مرکز در بانکوک 25 هزار افسر پلیس در خیابانها مستقر شده و در این بین شماری زخمی شدند و  مجروحین برای معالجه به بیمارستان منتقل شدند.

اعتراضات ضد دولتی در تایلند موسوم به تعطیلی بانکوک با هدف وادار کردن نخست وزیر این کشور به استعفا، از سال گذشته آغاز شده اند. اعتراضات تایلند از ۳۱ اکتبر  سال گذشته پس از آن آغاز شد که دولت پیشنهاد لایحه عفوی را مطرح کرد که براساس آن تاکسین شیناواترا نخست وزیر پیشین و برادر نخست وزیر فعلی  که به فساد متهم است، بدون سپری کردن زندان مورد عفو قرار گرفته و مقدمات بازگشت وی به تایلند فراهم می‌ شد.

مخالفان تایلندی بر این باورند نخست وزیر عروسکی در دست برادرش تاکسین شیناواتر بوده که در کودتای 2006 میلادی سرنگون شد و برای رهایی از حکم دو سال زندان به اتهام فساد مالی در خارج از تایلند زندگی می کند.

نخست وزیر پیشین تایلند که در سال ۲۰۰۶  از قدرت برکنار شد، از سال ۲۰۰۸ میلادی، در تبعیدی خود خواسته به سر می برد. معترضان همچنین برهم زدن انتخابات دوم فوریه را خواستارند. نخست وزیر تایلند در تلاش برای پایان دادن به بحران سیاسی کشور ، برگزاری این انتخابات را خواستار شده بود.