جهانگیری در دیدار معاون رئیس‌جمهوری اوگاندا:

سیاست ایران توسعه روابط با کشورهای آفریقایی است

دولت

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه سیاست ایران توسعه روابط با کشورهای آفریقایی است گفت: اوگاندا ظرفیت‌های بسیار خوبی برای گسترش همکاری‌های مشترک دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، اسحاق جهانگیری عصر امروز(سه‌شنبه) در دیدار «ادوارد سکاندی» معاون رییس جمهوری اوگاندا روابط دو کشور را روابطی صمیمانه و دوستانه توصیف کرد و گفت: یکی از سیاست‌های قطعی جمهوری اسلامی ایران که دولت روحانی نیز آن را با جدیت دنبال می‌کند توسعه روابط با کشورهای آفریقایی است.

معاون اول رییس جمهور همچنین از آمادگی ایران برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور خبر داد و گفت: برگزاری این کمیسیون می تواند ضمن شناسایی زمینه های همکاری، گامی در جهت رفع موانع پیش روی توسعه روابط تهران - کامپالا باشد.

وی ضمن قدردانی از حضور هیات اوگاندایی در کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای عضو همکاریهای اسلامی در تهران خاطرنشان کرد: تبادل هیئت‌های عالی رتبه دو کشور می تواند نقش موثر و سازنده‌ای در ارتقاء سطح روابط داشته باشد.

ادوارد سکاندی معاون رییس‌جمهوری اوگاندا نیز در این ملاقات ضمن قدردانی از میزبانی مطلوب جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای عضو همکاریهای اسلامی، روابط دو کشور را خوب و صمیمانه ارزیابی کرد و گفت: اوگاندا خواهان گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها است.

وی با تاکید براینکه هیچ محدودیتی برای انجام فعالیت‌های اقتصادی در اوگاندا وجود ندارد، از شرکت‌های ایرانی برای مشارکت و همکاری در کشورش دعوت بعمل آورد.

معاون رییس جمهور اوگاندا همچنین با اشاره به تنشهای موجود در سومالی و سودان، خواستار حمایت های بیشتر جامعه بین الملل برای برقراری صلح و آرامش در این مناطق شد.