در دیدار با رییس مجلس رییس مجلس ملی آذربایجان

روحانی :باید برای وحدت بیشتر امت اسلام تلاش کنیم

سیاسی

رییس جمهور در حاشیه نهمین اجلاس روسای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در دیدارِ رییس مجلس ملی آذربایجان گفت: روابط با کشور دوست و برادر آذربایجان برای ما اهمیت دارد و باید در تمامی زمینه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی توسعه یابد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با اشاره به دیدار رئیس جمهوری آذربایجان در حاشیه اجلاس داووس و اینکه امنیت آذربایجان برای ما بسیار مهم است، اظهار کرد: تصمیمات و توافقات مهمی در این دیدار اتخاذ شد که باید عملی شوند.

رییس جمهور با بیان ضرورت همبستگی کشورهای اسلامی گفت: لزوم تحرکی جدید برای وحدت جهان اسلام احساس می شود و ما برای این هدف تلاش خواهیم کرد.

رییس مجلس ملی آذربایجان در این دیدار ضمن ابلاغ سلام های گرم رئیس جمهوری کشورش به دکتر روحانی گفت: ایران و آذربایجان دو کشور دوست و برادر هستند و باید روابط خود را در همه زمینه ها هرچه سریعتر گسترش دهند.

وکتای اسدوف گفت: ما دیدار اخیر رییس جمهوری ایران و آذربایجان را دیداری تاریخی و نقطه عطفی در روابط دو کشور می دانیم.

وی در این راستا تاکید کرد: باید روابط اقتصادی دو کشور را نیز گسترش دهیم و امیدواریم با پشتیبانی های دولت جنابعالی این مهم محقق شود.

رییس مجلس ملی آذربایجان افزود: سخنرانی جنابعالی پیام ویژه ای برای دنیای اسلام داشت و ما امیدواریم سخنرانی جنابعالی برای دنیای اسلام سرآغاز فصل جدیدی باشد.

اسدوف گفت: دین اسلام دین دوستی و برادری است، اما کسانی هستند که چهره دیگری از اسلام ارائه می دهند؛ لذا باید به دنیا نشان دهیم که این چهره واقعی دین اسلام نیست.

انتهای پیام

کد N131780