مشاور نخست‌وزیر عراق: سیاستمداران حامی منافقین، شرافت ندارند

مشاور نخست‌وزیر عراق با انتقاد از کشورهای حامی گروهک تروریستی منافقین گفت: سیاستمداران حامی منافقین ذره‌ای شرف ندارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سعد المطلبی با انتقاد از کشورهای حامی منافقین گفت: علت تأخیر خروج این گروه از عراق، پایبند نبودن کشورهایی است که پیش از این برای پذیرش آنان اعلام آمادگی کرده بودند.

المطلبی با حمله به سیاستمدارانی که از منافقین دفاع می‌کنند افزود: برخی سیاسیون که پول‌هایی را از گروهک تروریستی خلق (منافقین) دریافت کرده‌اند نه تنها از آن گروه دفاع می‌کنند بلکه به نیابت از منافقین عمل می‌کنند.

این تحلیلگر سیاسی عضو ائتلاف دولت قانون ضمن اشاره مجدد به علل نپذیرفتن منافقین توسط کشورهای دیگر خاطرنشان کرد: این مساله می‌تواند به دلیل فشارهای بین‌المللی یا تردید آن کشورها باشد و متأسفانه تعهدات گذشته ما که توانستیم به آن‌ها عمل کنیم به دلیل پا پس کشیدن این کشورها متوقف شده است.

مشاور نخست‌وزیر عراق و عضو شورای استان بغداد در گفت‌وگو با سایت هابیلیان بر ضرورت کمک سازمان ملل در حل این موضوع تأکید کرد و گفت: سازمان ملل متحد به عراق تعهد داده است تا در اخراج این گروه از کشور به بغداد کمک کند.

المطلبی با انتقاد شدید از سیاستمداران عراقی که از گروهک منافقین حمایت می‌کنند افزود: این سیاستمداران ذره‌ای شرف ندارند. آنان با دریافت پول از این گروه، آن اموال را علیه ملت عراق به کار می‌گیرند، متأسفانه این اشخاص نه تنها مدافع منافقین هستند بلکه به نیابت از آن‌ها عمل می‌کنند.

نامزد انتخابات پارلمانی عراق هم‌چنین با غیرقانونی دانستن هرگونه حضور منافقین در این کشور گفت: قوانین پناهندگی در عراق مشمول این گروه نمی‌شود و بغداد این حق را دارد که این گروه را به هرجای دیگر دنیا اخراج کند اما به علت مسائل انسان دوستانه موافقت کرد تا با همکاری سازمان ملل این گروه را از کشور خارج کند.

انتهای پیام

کد N131457