رییس جمهوری: روابط ایران و ترکیه در همه زمینه ها در حال توسعه است

رییس مجلس ترکیه,بین المجالس 92

تهران- ایرنا- رییس جمهوری در حاشیه نهمین اجلاس رییسان مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در دیدار رییس مجلس ملی ترکیه مناسبات دو کشور را مثبت و رو به رشد ارزیابی کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این دیدار با اشاره به اینکه توافقات خوبی در سفر رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه به ایران میان دو کشور به عمل آمد، ابراز امیدواری کرد این توافقات به بهبود روابط دو کشور کمک کند.

رییس جمهوری با اشاره به سوابق طولانی و تاریخی دوستی و همسایگی میان ایران و ترکیه گفت: روابط ایران در طول چند ماه گذشته در همه زمینه های مختلف با ترکیه در حال توسعه است.



** گسترش روابط ایران و ترکیه نقش به سزایی در جهان اسلام خواهد داشت

رییس مجلس ملی ترکیه نیز در این دیدار سلام و احترام رییس جمهوری و نخست وزیر کشورش را به دکتر روحانی ابلاغ کرد و گفت: مفتخریم که جنابعالی را در ترکیه زیارت کنیم.

جمیل چیچک گفت: تصمیم های مهمی در سفر نخست وزیر ترکیه به ایران گرفته شد و مصمم هستیم هر چه سریع تر این تفاهمات اجرایی و عملیاتی شود.

رییس مجلس ملی ترکیه اظهار کرد: امیدوارم اولین نشست شورای عالی سیاسی دو کشور در سفر جنابعالی به ترکیه برگزار شود.

جمیل چیچک با اشاره به سخنان دکتر روحانی در مراسم افتتاحیه اجلاس روسای مجالس کشورهای اسلامی گفت: ما در جهان اسلام با مشکلاتی روبرو هستیم و دو کشور ایران و ترکیه که نقشی کلیدی در منطقه دارند باید با هم در جهت حل آنها تلاش کنند.

رییس مجلس ملی ترکیه با بیان اینکه گسترش روابط ایران و ترکیه نقش به سزایی در منطقه و جهان اسلام خواهد داشت، گفت: اگر مسلمانان برای حل مشکلات جهان اسلام سعی نکنند دیگران در مسائل جهان اسلام دخالت خواهند کرد.

سیام(1)1429**1535
کد N131225