انبارلویی در گفتگو با مهر:

راهپیمایی 22 بهمن نشان داد قهری نیست که به دنبال آشتی ملی باشیم/ کسانی که تنها به صدور بیانیه اکتفا کردند در صدد مصادره این حماسه هستند

احزاب و تشکلها

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه حضور حماسی گونه مردم در راهپیمایی 22 بهمن نشان داد قهری نیست که به دنبال آشتی ملی باشیم، گفت: اگر اصلاح طلبان با مردم قهر بودند و می خواهند آشتی کنند ما نیز به آنان تبریک می گوییم.

کاظم انبارلوئی در گفتگو با خبرنگار مهر در واکنش به بحث وحدت و آشتی ملی گفت:  حضور با شکوه مردم در راهپیمائی 22 بهمن نشان داد که ملت ما در وحدت کامل هستند و همچنان استوار در برابر تجاوات و زیاده خواهی های استکبار ایستاده اند.

وی با بیان اینکه قهری وجود ندارد که در ازای آن به دنبال آشتی باشیم، تاکید کرد: حضور مردم و گروههای سیاسی در صحنه در دفاع از آرمان های انقلاب ملموس است و نمونه ای از آن در بوم الله 22 بهمن نمودار بود.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، اذعان داشت: اگر کسانی هستند که بی مهری به نظام و انقلاب می کنند تکلیفشان را قانون مشخص کرده و مردم نیز با آنان مزربندی کرده اند.

وی با بیان اینکه افراد خاصی جامعه هدف شعار وحدت و آشتی ملی است، یادآور شد: عده ای هستند که با مردم و نظام قهر کردند و همچنان بر قهر خود پایبند بوده و بر طبل دروغ و فریب می کوبند؛ لذا هر زمان که این گروه به اشتباه خود پی ببرند و توبه کنند می توانند به آغوش ملت و نظام برگردند؛ همچنان که عده ای از مردم فریب خوردگان فتنه 88 در 9 دی برائت خود را از فتنه نشان دادند و به آغوش ملت بازگشتند.

انبارلویی در واکنش به برافراشتن علم "آشتی ملی" توسط اصلاح طلبان گفت: اگر اصلاح طلبان با مردم قهر بودند و می خواهند آشتی کنند ما نیز به آنان تبریک می گوییم.

وی خاطرنشان کرد: بعد از حضور حماسی گونه مردم در راهپیمایی 22 بهمن اصلاح طلبان از این موضوع در صدد بهره برداری سیاسی هستند و می خواهند این حضور باشکوه را به نام خود مصادره و نام آشتی ملی بر آن بگذارند؛ اما گروهی که بعد از سالها به مناسبت دهه فجر بیانیه صادر کرد ما هیچک از این افراد را در راهپیمایی و در میان مردم ندیدیم و تنها به همان صدور بیانیه اکتفا کردند.

به گزارش مهر، با روی کار آمدن دولت یازدهم حسن روحانی بارها برقراری آشتی ملی در ايران را يکی از اهداف خود و دولتش اعلام کرده و در سخنرانی خود در روز 22 بهمن نیز در این ارتباط گفت "ما می‌خواهيم روز به روز آشتی ملی، وحدت ملی، انسجام ملی بيشتر شود، دل‌ها را از کينه‌ها پاک کنيم و مدام به گذشته نپردازيم".