اظهارات عباس، خرسندی پرز را به دنبال داشت

فلسطين

شیمون پرز از اظهارات اخیر محمود عباس در خصوص آوارگان فلسطینی استقبال و اظهار کرد که این سخنان حکایت از جدی بودن وی در مذاکرات دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، شیمون پرز، رئیس رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: اظهارات مطرح شده از سوی محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار با 250 دانشجوی اسرائیلی در مقر تشکیلات خودگردان فلسطین در رام‌الله نشان داد که وی برای تحقق صلح جدی است و من از شنیدن سخنان وی بسیار خرسند شدم.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار خود با دانشجویان اسرائیلی اعلام کرده بود که نمی‌خواهد اراضی اشغالی با حضور آوارگان فلسطینی غرق شود.

این در حالی است که جنبش حماس دیدار اخیر رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با دانشجویان اسرائیلی را به شدت محکوم و اعلام کرد که اینگونه اقدامات در جهت عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی است.

در همین حال، صائب عریقات، مذاکره‌کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین اظهار کرد: در صورتی که مذاکرات با مسئولان اسرائیلی شکست بخورد، فلسطینی‌ها به دادگاه‌های بین‌المللی می‌روند تا از تل‌آویو شکایت کنند.

وی با بیان اینکه شکست مذاکرات به معنای بازگشت به نقطه صفر است، اخبار منتشر شده از سوی برخی رسانه‌ها مبنی بر اینکه کانال‌های محرمانه‌ای برای مذاکره با رژیم صهیونیستی وجود دارد، تکذیب کرد.

انتهای پیام

کد N129489