تشدید عملیات مالزی بر علیه مهاجران غیرقانونی/ اخراج چهار هزار مهاجر

مهاجر

کوالالامپور - ایرنا - دولت مالزی بدنبال تشدید عملیات بر علیه مهاجران غیرقانونی، حدود چهار هزار کارگر مهاجر و خانواده آن ها را به دلیل اقامت غیرقانونی در مالزی اخراج کرد.

به گزارش ایرنا، آمار روز دوشنبه اداره مهاجرت مالزی نشان می دهد طی 24 روز از اجرای برنامه پلیس این کشور برای مبارزه با مهاجران غیرقانونی وضعیت 18 هزار و 758 مهاجر در 600 عملیات مورد بررسی قرار گرفته است و حدود چهار هزار مهاجر را اخراج کرده است.

پلیس مالزی طی روزهای 25 و 26 بهمن ماه چهار هزار و 660 مهاجر غیرقانونی و 48 کارفرما را دستگیر کرد.

وزارت کشور مالزی از 21 ژانویه (اول اسفند ماه) عملیات بر علیه مهاجران غیرقانونی را در سراسر این کشور تشدید کرد و به مناسبت جشن های عید بهار و به درخواست چینی های مالزی تنها چند روز این عملیات متوقف شد.

پلیس مالزی و اداره مهاجرت این کشور اعلام کرده اند عملیات بیشتری برای برخورد با مهاجران غیر قانونی انجام خواهند داد.

هم اکنون هزاران مهاجر غیرقانونی دستگیر شده در بازداشتگاه های مالزی به سر می برند.

آمار سال 2012 نشان می دهد بیش از یک میلیون و 300 هزار مهاجر غیرقانونی در مالزی فعالیت می کردند و اکنون نیز حدود یک میلیون و 500 هزار نفر به صورت موقت در این کشور جنوب شرق آسیا فعالند.

برخی آمار نیز حکایت از آن دارد که چهار میلیون کارگر مهاجر به صورت قانونی در مالزی فعالیت می کنند که معادل حدود 14 درصد جمعیت این کشور است.

دولت مالزی در طرح مبارزه با مهاجران غیرقانونی پیش از اخراج از آن ها انگشت نگاری می کند تا مانع بازگشت دو باره این افراد به مالزی شود.

مالزی شهریور ماه امسال نیز عملیاتی علیه کارگران مهاجر غیرقانونی انجام داد و هزاران نفر را بازداشت کرد.

مهاجر غیرقانونی در مالزی اکثرا از شهروندان بنگلادش، اندونزی، میانمار، فیلیپین و نپال هستند.

آساق**د.م**1611
کد N127493