جوسازی‌های نتانیاهو پیش از آغاز مذاکرات ایران و 1+5

سیاسی

بنیامین نتانیاهو جلسه هفته‌ای کابینه‌اش را با هشدار با غرب در زمینه ایران آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز یک‌شنبه گفت: مذاکرات قدرت‌های جهانی با ایران این هفته از سر گرفته می‌شود. می‌توان گفت که تا این‌جا ایران بود که بدون این که چیز قابل توجهی را از دست بدهد، چیزی به‌دست آورده است. این کشور با لغو قابل توجه تحریم‌ها مواجهه شده و اقتصاد ایران در حال واکنش نشان دادن است.

به گزارش پایگاه خبری اسراییل نشنال نیوز، نتانیاهو در ادامه مدعی شد: ایران علاوه بر آن به سیاست خصمانه‌اش هم در داخل و هم خارج از ایران ادامه می‌دهد. مثلا در خارج از ایران از دولت سوریه حمایت می‌کند که بدون حمایت ایران قادر به فعالیت نیست. ایران علاوه بر آن هم‌چنان به ارسال سلاح برای سازمان‌های تروریستی ادامه می‌دهد و هم‌چنان خواستار نابودی اسراییل است. ایران در عین حال به تحقیقات پیشرفته و توسعه سانتریفیوژهایش ادامه می‌دهد. ایران آماده نیست حتی یک سانتریفیوژ را از دست بدهد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بخش دیگری مدعی شد: سیاست اسراییل کاملا مشخص و در دو مسیر فعال است: اول افشا کردن سیاست خصمانه تغییرناپذیر ایران و دوم خواستار برچیدن شدن توانایی غنی‌سازی ایران. ایران برای مقاصد صلح‌آمیز به سانتریفیوژ نیازی ندارد.

انتهای پیام

کد N126673