خجسته: دولت موظف به برگزاری انتخابات میان دوره‌ای در دو حوزه انتخابیه شد

سیاسی

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور از برگزاری انتخابات میان دور‌ای مجلس در شهرستانهای نهاوند، تفت و میبد در آبان ماه ۹۳ خبر داد.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور از برگزاری انتخابات میان دور‌ای مجلس در شهرستانهای نهاوند، تفت و میبد در آبان ماه ۹۳ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) امیر خجسته با اشاره به انجام مذاکرات با دولت و نیز آخرین جلسه کمیسیون متبوعش اظهار کرد: حضور نماینده در منطقه عامل پیشرفت، توسعه و پیگیری امور است از این رو با توجه به اینکه حوزه های انتخابیه نهاوند، تفت و میبد فاقد نماینده هستند،در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور موضوع مورد بررسی قرار گرفته و دولت موظف به برگزاری انتخابات میان دوره ای شد.

وی گفت: تا کنون روال بر این بوده که انتخابات میان دوره ای همزمان با نخستین انتخابات پیش رو برگزار می گردید ولی با توجه به اینکه تا پایان مجلس دهم نزدیک دوسال باقی است و انتخاباتی نیز پیش رو نبود کمیسیون شوراها به منظور جلوگیری از تضییع حقوق مردم این سه حوزه انتخابیه دولت را موظف به برگزاری انتخابات میان دوره ای در آبان ماه ۹۳ کرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس بیان کرد : این موضوع در ماده ۴ قانون انتخابات مجلس نیز پیش بینی شده و علیرغم مشکلات و هزینه‌هایی که برگزاری انتخابات در هر منطقه به همراه دارد با این حال دولت نهایت همکاری را در این زمینه به عمل آورده است.

خجسته گفت: کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مصمم است تا در مواردی که نقص قانون و یا خلاء قانون در حمایت از حقوق ملت وجود دارد با استفاده از نظرات کارشناسان و افراد صاحب نظر است به اصلاح یا وضع قوانین جدید اقدام کند و همراهی دولت محترم و وزارت کشور با کمیسیون شوراها در مورد اخیر جای تقدیر و تشکر دارد .

انتهای پیام

کد N126385